Pogledaj jedan post
Old 28.02.2013., 15:13   #10
Quote:
r2d2x2 kaže: Pogledaj post
Ne vidim nikakve posljedice ili negativne strane odjave prebivališta u RH. Jedini nedostatak je taj što ću za vrijeme boravka u Hrvatskoj za potrebe legitimacije morati nositi putovnicu sa sobom kako više neću imati osobnu iskaznicu. Ne vjerujem da je moja inozemna osobna iskaznica za strance valjan identifikacijski dokument za službena tijela u Hrvatskoj.
nema nikakvih negativnih strana ako si zaista siguran da više nikad nećeš u hrvatsku kročiti osim na odmor i ako si se etablirao u novoj državi. u svim ostalim slučajevima, stvarno je nejasno zašto si tako zapeo za to iako lijepo piše da se privremeni boravak u inozemstvu registrira u MUPu i može obnavljati unedogled svake tri godine.
ako imaš račune u banci, morat ćeš ih zatvoriti i otvarati nerezidentne (i ulovit će te banka, ja sam mislila ne produžiti osobnu kad je istekla jer kao ne treba mi, no banka čim vidi da ti je istekla osobna traži objašnjenje i kopiju nove, kažeš li im da si u međuvremenu ostao bez prava na osobnu i prebivališta u hrvatskoj bit će sigurno oduševljeni).

a za dokazivanje adrese, morat ćeš svaki put kod preseljenja mijenjati putovnicu, jer ti je adresa u putovnici. inače nek ti nedaj bože hrvatska poželi nešto službeno saopćiti, pa će te naganjati interpol (i nemoj misliti da se zezam, hrvatska dosta ozbiljno shvaća taj problem nemogućnosti dostave nekog službenog dokumenta )

zato su i ostavili tu opciju "privremenog" boravka u inozemstvu koji može trajati 10 i više godina, stvarno se neobjašnjivo žuriš u nešto što nema nikakve objektive koristi (jer dakle, lijepo kaže MUP da ti neće naplaćivati kazne ako prijaviš da te nema),a potencijalne komplikacije u hrvatskoj birokraciji nemaju kraja.

sorry, ali jedan si od rijetkih koji će to napraviti jer to stvarno mogu napraviti samo oni koji su se odselili u australiju i dobili državljanstvo, pa im se naprosto ni ne isplati imati nekakve repove u hrvatskoj. svi ostali su daleko od statusa u kojem mogu samo tako reći ćao, domovina, ja za tebe više ne postojim

jesi ti siguran da tebi više nikad neće trebati nikakvi rodni list, uvjerenje o nekažnjavanju ili takvo nešto što se vadi po mjestu prebivališta? znaš koliko će te koštat i koliko će trajati vaditi to preko veleposlanstva? samo da bi mogao reći da si se ti eto trajno odjavio iz hrvatske. pa nek se preseliš onda iz te države u kojoj si sad u neku drugu zbog posla, pa eto nove radosti. ak te veseli...ali nemoj poslije plakati da je hrvatska birokracija ovakva ili onakva

ja ću prebivalište trajno odjaviti tek kad dobijem nečiju tuđu putovnicu i naselim se na nekoj adresi kojoj ću biti vlasnik. sve drugo će biti privremeno, makar do smrti. uopće ne kužim što te u tome muči, kad je očito i poanta postojanja te opcije upravo to - činjenica da dok nemaš fiksnu adresu i neograničeno pravo boravka negdje drugdje, hrvatska ti je jedina fiksna baza koju imaš.
spishka is offline  
Odgovori s citatom