Pogledaj jedan post
Old 28.02.2013., 13:44   #71
Sramota za poslodavca?

Imao sam veliko nezadovoljstvo raditi u jednoj firmi gdje osim psihickog mobinga poslodavac je napravio niz neprofesionalnih stvari u vodjenju knjiga i isplata placa.
Dakle da pocnem, bitno je spomenuti da mi je ugovor važio do 07.02.2013. no međutim poslodavac je mene odjavio 15.01.2013. a papire mi je isporucio tek prije 2 dana dakle 26.02.2013. Ne samo da je prekrsio ugovor (barem mislim da je tako) vec je i s tim mi onemogucio da se prijavim ponovo na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba jer od dana odjave postoji rok od mjesec dana za pnovnu prijavu na zdravstveno. Dakle napisao je da sam radio manje dana da izbjegne placanje mojih doprinosa, onemogucio mi je prijavu na zdravstveno i nije mi vratio staru zdravstvenu iskaznicu uz to. Ali tu prica nije gotova jer nisam vidio place za 2 mjeseca sto sam tamo radio. Placu za 11. mjesec mi je dao na ruke a ne na racun i to je bio jos manji iznos od onog kojeg smo se dogovorili. Uz sve to duguje mi i placu za 12. i za 1. mjesec i sad mene zanima da li ja tu mogu nesto uciniti s pravnog gledišta?
Znam da ima novi zakon koji poslodavce moze kazniti zatvorskom kaznom ako se place ne isplacuju pod uvjetom da ima novaca na racunu a prilicno sam siguran da ima i da to nije problem.
Meni nije u interesu da ga tuzim i sebi stvaram dodatne troskove ali ovakvo nesto napraviti je sramotno i ako bas moram ici u krajnost tuzbi napravit cu to ali ako ima netko nekakvih iskustava ili pravnog znanja molio bih da mi da nekakav savjet.
Hvala.
Kzaar is offline  
Odgovori s citatom