Pogledaj jedan post
Old 18.10.2015., 23:28   #77
Quote:
Astera kaže: Pogledaj post
Veliki je uspjeh samo osvještavanje da je korijen problema strah. Uz volju i pozitivan stav je tad moguće raditi na tom da se strah prevaziđe. Mislim da je puno teže kada je osoba nesigurna i da je teže raditi na građenju samopouzdanja.
Ali mislim da je očito kako je strah kod osobe sa manjkom samopouzdanja veći nego kod nekoga tko ima taj manjak manje izražen.

Mislim da svi imamo nekad, negdje, u nekim uvjetima i situacijama nedostatak samopouzdanja ili određenu dozu nesigurnosti, problem je kada je isto prisutno uvijek i u svim sferama življenja. Obično se takvi ljudi gube u donošenju odluka, jer sumnjajući u svoje kvalitete sumnjaju i u svoje odluke.

Mislim to je isto kada govorimo o nečijoj manipulaciji nad nama...manipulirati se može jako kratko sa nekom osobom koja ima svoj stav i koja vjeruje u sebe.

Naravno da se savršeno može manipulirati sa osobom sa nedostatkom samopouzdanja, dapače, takva osoba se često "kači" na nekoga tko će sa njom to i raditi...to onak vuče jedno sa drugim.

Donijeti odluku, čvrstu, stabilnu i sprovesti je odlika jakih ljudi. LJudi koji neće i nakon što možda shvate da su donijeli krivu odluku puknuti. Koji će i to racionalno prihvatiti.

Slabe osobe su uvijek u dvojnosti. I nikada nisu sigurne da li je odluka koju su donijeli bolja od one druge...uvijek će misliti da su pogriješili. I stalno će se kriviti.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom