Pogledaj jedan post
Old 26.05.2017., 10:30   #70
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
moje dijete završava treću godinu u montessori grupi u državnom vrtiću, i najesen kreće i mlađe dijete (trenutačno u jaslicama). velika je razlika, zaista se radi prema načelima marie montessori i sa tim didaktičkim materijalima, dakle nema 'običnih' igračaka u grupi. tete su educirane m. odgojiteljice i samim time pristup radu s djecom je drugačiji.

http://www.roditelji.hr/vrtic/2224-sto-je-montessori/

također, miješana je grupa 3-7 jer bi to trebalo poticati mlađe da napreduju a starije da razvijaju empatiju i pomažu. budući da tu upadaju i predškolci, imaju 3 tete. mislim da je i gradski normativ za te posebne programe nešto manji od standardne vrtićke grupe (recimo 25 vs. 30)

zvučim sad kao plaćenik ali stvarno smo oduševljeni, pogotovo sa starijim djetetom koje je stiglo ravno u m. grupu od tete čuvalice sa 3 godine i od bebe se u dva-tri tjedna pretvorilo u samostalno (jede, oblači se), samouvjereno, znatiželjno malo biće. predivno za gledati
Ali tak su i moji napredovali u običnom i stvarno su tete predivne. Moji su s godinu i 9.mj krenuli u grupu 2-3 g. Nema tv-a naravno, pjevaju, crtaju i rade stvari koje ja ne bi doma s njima jer bih mislila kako su premali.

Frendicina mladja ide u montessori (nije bilo mjesta u drugim grupama), starija obicni i kaže da ne vidi neku posebnu razliku.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom