Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 12:45   #1169
Realno gdje god treba popunjavat neki obrazac uvijek su ta neka ekstra pitanja ista. Nekome mogu biti uvredljiva i šta to koga briga, ali eto, nekog je. Ja ako mi nije osobno važno, tj. vezano uz uslugu koju planiram koristit odgovaram neodređeno, pa nek provjeravaju ili nek me gone što nisam javila da je promijenjen status ako im je to bitno. SSS/VSS, domaćica, što te briga, samac/udana, ako hoćeš nekoga zezat napišeš homo/biseksualac pa nek se crveni, visina primanja/prometa uvijek pišem do 100000, ako im je bitno nek sami provjeravaju. Ti su svi podaci ionako dostupni. Je li mi osobno drago što se sve to bilježi i evidentira, je li mi drago što sam samo broj spisa na ovom svijetu i što je čitava moja egzistencija svedena na jedan NIAS ili e-zabu? Naravno da nije, ali alternativa tome je da živiš kao anonimus, potpuni ilegalac bez identiteta, zakonskih alata i sredstava zaštite na koju kao građanin ipak polažeš pravo. Radoznalost banaka i svih ostalih subjekata doživljavam isto kao i radoznalost dosadnog susjeda. Dajem im onoliko koliko želim da znaju.

Što se tiče blokiranja računa i zaustavljanja para, ako nemaju izričit dokaz da sam financijski kriminalac, pa prema tome postupaju i uvode u priču policiju i poreznu, zvala bi iste sekunde policiju i novinare i napravila im skandal, ne jer sam neodgojena neobrazovana stoka, nego jer je moj vlastiti slobodni izbor da svoj novac dajem njima na raspolaganje i isto tako da ga uzmem. Banka živi i radi od mog novca, ne ja od njenog i osim ako sredstva ugovorom nisam oročila imam ih pravo tražiti natrag u svakom trenutku isto kao što banka ima pravo tražiti od mene da u najkraćem roku vratim nedozvoljeni minus, raskinuti kredit, dugovanje po karticama ili bilo koji drugi vid dugovanja.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom