Pogledaj jedan post
Old 12.04.2012., 16:34   #118
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
@cipal

thx na ovom,znam da su me *mukte hranili*, to sve ok, i ok mogu im pomoci-nije problem
ali brate daaj mi ostavi nes para da imam uza se,500kn i to dobijem retko kad(2-3 miseca),a znas i sam kakvi su tinederi danasnje doba
zele sve probati: party,zene,seX,droga,alkohol---JA OD TOGA NISAM NISTA DOZIVIO!
, kad god sam nes tia da uradit,zabavit se,uvek me sje***
da mu treba za ovo,za ono, i uvek sam sebi ok dat cu im valjda cu drugi put moci,al od toga nema nista.
vjeruj mi da nista nisi ni propustio.

kasnije, kada budes malo stariji, mozda ces cak osjecati zahvalnost prema ocu koji te je od svega toga "zastitio", i biti zahvalan zbog zivota koji si imao.
jer umjesto da postanes kurvis, alkos i/li narkic, umjesto da tracis svoje vrijeme na isprazna "zadovoljstva", ti radis nesto sto (jedino) ima smisla u zivotu: pomazes svojoj familiji.

razumijem tvoju mladenacku zelju za zabavom, i da zelis prozivjeti prije nego sto se smiris, i naravno da trebas zadovoljiti i neke svoje potrebe za odjecom i zabavom pa ti predlazem da za sad pokusas napraviti kompromis sa ocem;
mozda da mu kazes da sada, ovaj mjesec, uzimas polovinu od toga sto si zaradio; jer ti trebaju cipele, hlace, zelis izaci van/otici na neki rodjendan/koncert, sta god.
a da iduci mjesec ponovo dajes sve.
mozda je to neki blazi pristup koji bi upalio?

jednostavno da dok si tu, dobijes tu i tamo neki veci dio svoje zarade.
to bi bilo korektno prema svima.

takodje, moras imati neki plan za svoj zivot unaprijed, sta zelis, i kako zelis; ovi prijedlozi za rad na obali zvuce intereasntno, pa mozda da ispitas to?

i da, jos da ti kazem da svi ti tvoji "prijatelji" u ranim dvadesetim ne vrijede pola pisljivog boba, jedino mjesto gdje mozes naci bezuslovnu ljubav je u familiji.

svako dobro i sretno.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom