Tema: Etažiranje
Pogledaj jedan post
Old 23.02.2017., 01:43   #71
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ugovor o razvrnuću mogu potpisati jedino trenutni suvlasnici a ne neki budući. Ali...da li osoba koja nije suvlasnik može dati/potpisati izjavu u bilježnika/odvjetnika ili slično da se sa navedenim razvrgnućem slaže i da od suvlasnika nema i neće sutra potraživati ništa što je vezano za tu nekretninu. Nadam se da sam sad jasniji?
Kod javnog bilježnika se može ovjeriti bilo kakva izjava, pa i ta koju si smislio. Samo pitanje je proizvodi li ikakve pravne učinke.

Hoće li ta osoba išta potraživati ili neće, slaže li se s etažiranjem ili ne, potpuno je nebitno za sam postupak etažiranja.

Hoće li ta osoba tražiti nužni dio ili ne (to je ono što tebe zanima) ovisi o samoj osobi. I za to ima 3 godine. Dakle, ta osoba ima 3 godine da pokrene sudski postupak za dobivanje nužnog dijela (3 god od pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju). Ako taj rok prođe, ništa više ne može tražiti. I za traženje nužnog dijela potpuno je svejedno je li nekretnina etažirana ili ne, jer se u oba slučaja lako izračuna koliki je nužni dio. Tako da se ta osoba ne može ni na koji način protiviti etažiranju, kad u oba slučaja može ostvariti nužni dio.

Dakle, vi trebate čekati da prođu 3 god od pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju i onda ste sigurni. Mislim da izjava da neće tražiti nužni dio ne znači ništa ako se predomisli u te 3 godine.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom