Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 15:02   #1679
Quote:
kaznitelj kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet u svezi (nikad dočekanog) izvlaštenja nekretnine..
Problem je sljedeći;
Vlasnik sam 1/1 i živim(o) zadnjih 13 god u kući u centru grada koja se još od 1985-e god nalazi na trasi gdje će preko nje ići cesta..(proglašeno projektom od državne važnosti iako nemam pojma zašto,bezvezna cestica u nekom tamo gradiću )..

I sad,nakon toliko godina (dva prošla vlasnika umrla od starosti jer nisu dočekali ) i dalje nikako da nam to isplate,stalno zavlače,a pošto su odavno prošle procjene i odrađeni elaborati,ne smijemo u kuću ništa ulagati,(ni prodati),ni nadograđivati,ni proširivati,jer to je doslovno novac bačen u vjetar ..

Ukratko,zablokirani smo..ni naprijed,ni nazad
Znači,oni (država i HC) su nas u stanju bez ikakvih posljedica i sankcija u ovakvoj 'pat' poziciji držati beskonačno ..

Moje pitanje glasi;
Šta napraviti ?
Protiv koga dići tužbu da im se napuca masna kamata ?
Protiv HC-a ?
Protiv države ?

Mislim,ovo je stvarno nedopustivo da im to tako olako prolazi ..
Nažalost, takvih slučajeva ima puno.

Prostornim planom namijene za nešto i onda prođe X godina dok taj projekt nije prioritet jer eto trenutno nije bitan/nema se para/.

Ima odredba u Zakonu o prostornom uređenju po kojoj bi grad/općina bila dužna otkupiti to zemljište, to se pokreće na zahtjev vlasnika, ali kvaka je u tome da mora postojati ne samo generalni prostorni plan već da je donesen i detaljni urbanistički plan za to područje tj i konkretnu česticu.

Obično se s detaljnijim planovima čeka do pred konačnu realizaciju projekta i onda je ova odredba mrtvo slovo na papiru.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom