Pogledaj jedan post
Old 20.01.2009., 13:36   #92
Quote:
*Whitney* kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanje vezano za obavezno z.o.
Naime redovan sam student,imam 26 godina i moram diplomirati (što i budem) do 31.9. e sad trebala bih se prijaviti na osiguranje preko fakulteta pa me zanima što točno moram napraviti. Također sam dobila poštom ono za dopunsko z.o....šta s tim?
Inače htjela bih dobiti oslobođenje plaćanja participacije jer svaka dva mjeseca moram ići na kontrole zbog bolesti i te kontrole plaćam svaki put više od 500 kn pa me zaniam ako ću ja biti osigurana preko faxa jer mogu dobiti tu iskaznicu ili ne?

Malo sam zbunjena sa svim tim. pročitala sam ovaj topic ali niš mi nije jasno...
Pretpostavljam da si osigurana preko roditelja. Ako je to točno, prvo te poslodavac od roditelja mora odjaviti a ti ćeš nakon toga:

- kupiti tiskanicu 2 - prijava,odjava,promjena na obvezno zdravstveno osiguranje, popuniti je te odnijeti na faks da ti ovjere,

- uzeti na faksu potvrdu da pohađaš redovno školovanje

- osobnu iskaznicu

- kopiju odjave sa zdravstvenog (koju ćeš dobiti kada te poslodavac od roditelja odjavi)

i sa navedenim dokumentima odšetati do HZZO i prijavit se. Pazi na rokove - 30 dana od dana nastale promjene!

Kada diplomiraš vodi računa o da su u roko od 30 dana od dana diplomiranja moraš odjaviti sa zdravstvenog jer si završila redovno školovanje i prijaviti na zdravstveno kao nezaposlena osoba.

Za oslobađanje od plaćanja participacije potrebni su slijedeći dokumenti:

- potvrda o redovnom školovanju
- osobna iskaznica
- zdravstvena iskaznica (budući da je do tada vjerojatno nećeš imati jer izrada traje 1-1,5 mjesec uzet ćeš kopiju prijave na zdravstveno).

To što si dobila poštom je ponuda koju popunjavaju oni koji nemaju pravo na oslobađanje od plaćanja participacije. Mislim da su takvu ponudu dobili svi punoljetni građani koji su zdravstveno osigurani.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom