Pogledaj jedan post
Old 04.09.2012., 17:26   #88
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Što kad iz ovih ili onih razloga nismo u mogućnosti dati djetetu dovoljno vremena za prilagodbu....radi se o djetetu 4 razred osnovne (škola ima mogućnost boravka samo do 3 razreda) koje prvi put treba ostajati samo, samo se spremati za školu, otići na bus, pojesti ...trenutno imam dogovor s poslodavcem da 1/2 radnog vremena radim od doma. Dosada sam po tom pitanju vodila jedan apsolutno bezbrižan život - tako da mi sada ne padaju na pamet ni svi savijeti koje bi mu mogla izreći, ni sve mogućnosti kojima bih mogla dijete dodatno zaštititi ni svi oni "tips and tricks" koji bi mi i njemu i meni olakšali. Eto, svaki savjet je dobrodošao.
Nije mi bas jasno kako to niste bili u mogucnosti dati vremena za prilagodbu, jer zna se da se u trecem ili cetvrtom razredu ostaje bez dnevnog boravka. (ovisi valjda od skole so skole, ali vjerujem da se zna u naprijed...ili ste vi ocekivali boravak, ali ipak ga nisu dali?)
Ako nista drugo, pouka je drugim roditeljima, da ne cekaju cetvrti razred, pa da dijete tek tada po prvi put treba ostati samo. Treba to do tada malo po malo vjezbati, napraviti situacije u kojima ce se morati osloniti na sebe, od nekih kratkotrajnih i jednostavnih zadataka u pocetku, pa sve do odlaska u skolu. Nema veze sto mama nije na poslu, moze skicati iza ugla...a onda bezbrizno sjesti na kavu, svjesna da kad dodje trenutak da to bude svakodnevica, nece biti panike, bit ce ipak lakse...nego ovako odjednom, bez pripreme.
Upute si dobila, pa o tome necu ...samo mirno i strpljivo, mogu djeca vise nego sto mi mislimo da mogu, tvoj je vec velik i vjerujem da ce se uz tvoju pomoc ipak brzo snaci. Kad vidi da imas povjerenja u njega, imat ce i on sam u sebe.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom