Pogledaj jedan post
Old 24.12.2012., 10:00   #1901
Quote:
gariful kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, jedno pitanje..

kako se u iskazu površina zove dio koji se nalazi ispod balkona u prizemlju? natkriveni prolaz, terasa...? da li se tako nešto uopće stavlja u iskaz?
naime, balkon na prvom katu je na dva stupa i znam da se sam balkon množi sa koeficijentom 0,25, ali me zanima što je točno dio koji je ispod balkona, u prizemlju, taj dio je kao natkriven? ako me razumijete...
hvala!
Otvoreni prolaz ako je pod uređen, ako ne (trava) nula kubika.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Pa ta nadstrešnica isto tako može bit pokrivena i lozom ili penjačicom. kako nema nikakav ozbiljni pokrov, ja to nebi ni zvao građevinom.
kolko znam za plastenike bez betonskih temelja ne treba dozvola, a natkriveni su stalno (ali se može reći da nisu ozbiljna konstrukcija)
Nadstrešnice za lozu (do 15 kvadrata), oprema za dugogodišnje nasade loze i plastenike (neovisno o temeljenju) regulira Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima, gdje su to građevine i oprema namijenjeni za biljnu proizvodnju te se mogu graditi bez dozvole, a kod plastenika je potreban glavni ili tipski projekt.

A metalne konstrukcije za natezanje tendi, taman da bi uz ovih stotine tisuća nelegalnih zgrada još i to trebalo neku dozvolu .
mack1 is online now  
Odgovori s citatom