Pogledaj jedan post
Old 18.03.2012., 14:22   #380
Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Pogresno ste me razumele,ne kazem ja da sebi ne treba dati oduska,naravno da treba s vremena na vreme da pojedete nesto slatko ili sta god da vam se u tom trenutku jede,nisam ni ja bas za militarni stil,ne odricem se ni ja svega. Meni je npr trener sugerisao da izbacim i voce i jogurt i zobene a da ubacim vise jaja! Nisam ga poslusala jer posto ne jedem hleb ne znam sta bih ujutru mogla da jedem osim zobenih i jogurta,ja nisam od onih koji za dorucak mogu da jedu jaja i salatu,povrce....ne bi mi bilo dobro posle takvog obroka. Slatkisa sam se odrekla jer stvarno ne umem da se kontrolisem,kad su oni u pitanju funkcionisem ovako i nikako drugacije.

Neko me je pitao za suvo voce i obicno. Ja nisam rekla da se ne jedu u kombinaciji,nego ako zelite da smrsate ne bi trebalo da jedete suvo voce uopste a voce da ali kao medjuobrok.

5rich ovo sto sam navela za rucak i veceru nije monotona,postoji sirok spektar mesa,ribe,tunjevine,povrca,sireva i svega i svecega samo je bitno da se lepo ukombinuje i da budes mastovit.
To je tipičan savjet body buildera. Ako ne želiš biti body builder mijenjaj trenera. Ugljikohidrati su jako potrebni našem tijelu. Vjerujem da si toga i sama svjesna.

A zašto se ne bi moglo mršaviti ako jedeš suho voće? Suho voće u principu ima veću koncentraciju šećera od svježeg, ali to ne znači da ga treba izbaciti. Dapače, suho voće je odlična nadopuna suhoparnim zobenima, domaćim voćnim jogurtima, a još bolji međuobork. Slatko je, pa utažuješ želju za slatkim, a opet iz njega možeš izvući podosta nutrijenata.

Da, postoji širok aspekt mogućnosti. Ali je koncept monoton. I tipičan za redukcijske dijete. Izbacite UH i voila, mršavit ćete. Nakon nekog vremena postane dosadno. Ova tema nije to. Ova tema nije samo - smršavi i gotovo. Natuci nazad pa se vrati. Ja sam danas za ručak jela puretinu dinstanu s tikvicama,gljivama i mrkvom i uz nju njoke. Savršeno, a ipak drugačije. Volim jesti fine stvari i mogu smršaviti jedući ih.Samo treba malo prilagoditi recepte. Ubaciti temeljac mjesto vrhnja za kuhanje..ili jogurt...
Zamijeni visokokaloričnu namirnicu nisko kaloričnom, da okus jela ostane isti. To simbolizira ova tema. Ja kao gurman, sebi ne bih nikad dozvolila da živim na piletini/puretini i povrću na lešo/grill tavi svaki dan. Neću i ne mogu
5rich is offline  
Odgovori s citatom