Pogledaj jedan post
Old 02.09.2007., 09:07   #7
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ispričavam se radi ovako dugačkog posta! Evo ovako, pokušat ću što jednostavnije objasniti trenutačnu obiteljsku situaciju. Punoljetna sam i imam dvoje maloljetne braće. Živimo zajedno sa tatom. Tata je prije par mjeseci pokrenuo zahtjev za razvod nakon dugo godina teškog života sa mamom.Iako razloga ima mnogo, najvažniji su ovi: prije godinu dana tata je saznao i naravno dobio priznanje od mame koja ga je od samog početka braka varala, često je zanemarivala djecu, dolazila s posla, pa se naspavala, eventualno nešto skuhala i počistila,a onda otišla van i vratila se u kasne noćne sate. Moram napomenuti da je to trajalo par godina i dok su braća još bila puno mlađa. Uglavnom, ja s njom nikaada nisam imala odnos majka-kćer, jer sam odmalena živjela u strahu od njenih histeričnih ispada, svakodnevnog deranja, a kada je došlo vrijeme puberteta uslijedile su i teška psihička vrijeđanja na račun mog izgleda. Ja sam to rasčistila s njom kada me je prijavila policiji za nasilje u obitelji (iako se na sudu ustanovilo da nisam ništa kriva). Nakon tog njenog čina koji se dogodio prije par mjeseci, prestala sam komunicirati s njom, a otac joj je napokon najavio razvod. Ona je dan za danom počela pakirati stvari jer je živjela u sobi moje braće, drukčije nije htjela. E sad tu dolazi ono što će vjerujem biti veoma važno na sudu kod dodjeljivanja skrbništva; ona je još uvijek živjela s nama i ponašala se doslovce kao kakav gost hotela, samnom nije komunicirala.Tata joj je jedne večeri kada ja nisam bila prisutna pod utjecajem alkohola rekao da se može maknut iz stana (ali ne način da ju je prisilo da ode), na šta je ona naravno napravila dramu i pokupila i zadnju vrećicu i otišla.Pritom je to prijavila policiji!! To se dogodilo prije 2 mjeseca. Više se nije vratila a ni neće, tako je rekla. Uglavnom, da skratim priču ona tvrdi da ju je tata istjero iz stana i s tom pričom će doći na sud,namjerava ga prikazati kao alkoholičara,osobu koja boluje od ptsp-a (bio je u ratu pa zato), a naravno istina je posve drugačija. Istina je da je tata prošao cijeli rat i da mu sigurno nije bilo lako kada je saznao da ga je žena varala čak i u vrijeme kada je bio na terenu i svakako ga opravdavam što se znalo dogoditi da popije koju pivu previše. Naravno nikada nije digao ruku na mamu ni na djecu. Ona ga je čak par puta pokušala prijaviti policiji jer je popio, ali hvala Bogu, policajci su procijenili situaciju i odgovorili je od prijave.
Još ću napomenuti važnu stvar i zanima me koliko će to biti važno na sudu: godinu dana se liječila u Jankomiru (boluje od Poremećaja ponašanja), puno puta je pokušala samoubojstvo te svaki put ponovno odlazila u Jankomir.
Eto to je to. Mislite li da moj tata može dobiti moju braću? Sada živimo skupa nas četvero, tata kuha, ja studiram, braća se školuju, uvjeti u kojima živimo su zadovoljavajući, tata ima sredstava da nas uzdržava, a čak namjerava i otići u penziju kako bi mogao što više vremena provesti s nama.
to što se kje liječila u Jankomiru - to pokažite na sudu. Trebalo bi joj se oduzeti skrbništvo.

Ali draga moja ni otac ti nije baš psihički zdrav PTSP nije bas lucidno stanje!

Neznam, mučna će to biti rasprava.

Po meni (da sam ja sudac) ja bih oduzela oboma skrb (jer ti i otac zna popiti)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom