Pogledaj jedan post
Old 18.02.2010., 11:51   #57
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Aha, sad smo promijenili priču, sad se više ne radi o američkom prekomjernom optuživanju za granatiranje Knina, sad imaš novu verziju.
od konvencionalnih bombi možeš ostati bez ruke, možeš ostati bez noge, možeš ostati i bez ruke i bez noge, možeš oslijepiti itd...siguran sam da takvi ne mogu sebi doći od sreće što ih je pogodila konvencionalna a ne nekonvencionalna bomba.
i ajmo se ne praviti blesavima. da je bilo tko drugi u 2. svjetskom ratu imao bombu bacio bi je. radilo se o totalnom ratu i potpuno je bilo svejedno od čega će žrtve stradati. no postoji jedna bitna razlika između amerikanaca i rusa. amerikanci su ubijali u svrhu završetka rata, rusi su ubijali i kad je rat završio! rusi su se iživljavali! btw. britanci su granatirali dresden, ne ameri.
po svemu sudeći ti jako voliš licemjerje!
Uopće nisam promijenio priču - Gotovina je optužen za prekomjerno granatiranje Knina tj. za ratni zločin. Jedna od diplomacija koja je stiskala Hrvatsku da ga pronađe i preda je bila američka. Ta ista diplomacija je istovremeno tražila od Hrvatske da potpiše ugovor o neizručivanju američkih vojnika Sudu.

2. sv. rat nije bio totalni - osim kukavičkih Talijana u Etiopiji nitko nije upotrijebio u direktnoj borbi bojne otrove, bakteriološko oružje, zagađivanje voda itd. Što se tiče atomskih bombi, nitko normalan ne može reći da je bomba bačena na Nagasaki (kad je već na Hirošimi viđeno šta može napraviti) bila potrebna - ponavljam čak se i Staljin zgrozio i bio je uvjeren da je ta druga bomba poruka SSSR-u. Vjerujem da je bio u pravu. Ja i hrpa povjesničara.
Što se tiče Dresdena lupaš teške gluposti, evo ti copypaste - Dresden je doživio svoje najgore razdoblje u povijesti tijekom 2. svj. rata, kada je bio najbombardiraniji grad u Europi. Britanske i američke zračne snage su između 13. i 15. veljače 1945. provele masovno bombardiranje u kojem je grad razoren do temelja. Prve su procjene govorile o 250.000 poginulih, ali se danas smatra da je brojka ipak mnogo manja. Nakon rata je grad postao dio Demokratske Republike Njemačke i jedan od njezinih najvažnijih industrijskih centara - sve više ne teoretičara urota već službenih povjesničara smatra da je i Dresden bio poruka SSSR-u. Inače u Dresdenu ti je prvi puta upotrebljen sistem koji je Al-Qaida naučila od Amera - nakon bacanja bombi pričekati i onda drugi val po spasiocima...

I sada, čisto radi rasprave, ja sam tebi dao copypaste Dresdena. Ajde navedi gdje si to pročitao da su se Rusi iživljavali i ubijali i nakon rata?
dampyr is offline  
Odgovori s citatom