Pogledaj jedan post
Old 10.03.2011., 22:43   #96
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Nije mi bilo ni na kraj pameti nekoga s time uvrijediti. Primjetio si da sam napisao "posao" (dakle navodnike), jer formalno pravno ako je netko bio policajac išao je tamo kuda ga pošalju jer mu to je bio posao, što ne znači automatski da ne bi postao ratnik svojevoljno i da nije bio policajac, a ako je netko odabrao otići u Minhen jer mu osjećaj morala i dužnosti nije bio dovoljan da se uključi - OK (samo šteta da su takvi danas prilično glasni).
Osobno ne radim razliku između policajaca i ostalih branitelja, a tebe još jednom pozdravljam i nadam se da ćemo ovdje čitati još tvojih zanimljivih priča!
Silazimo sa glavne teme ali moram detaljnije pojasniti riječ posao u domovinskom ratu,svaki branitelj dragovoljac pristupio je Hrvatskim oružanim snagama dali u prvoj fazi osnivanja Hrvatske države nakon izbora ili kasnije kada su izbili oružani sukobi a sama prijava znaćila je zapošljavanje bilo u vojnom dijelu bilo u policijskom ili u HOSu za koji neznam način zapošljavanja ili plaćanja ali govoreči o ovom prvom dijelu vojske i MUP-a u početku svi su pisali molbe u MUP a nakon ljiečnićkog pregleda bili su raspoređivani prema željama ili potrebama da ne kompliciram nakon pokolja 12 naših policajaca u Borovu selu ja osobno osjetio sam potrebu da nešto učinim te sam predao zamolbu u MUP a na lječnićkom su me upitali hoću li u vojne ili policijske snage kako ja osobno nisam ni razmišljao o razlikama odgovorio sam da mi nije bitno nego gdje je potreba i tako sam slučajno završio u MUP-u a moram spomenuti da tada polovicom 91-e kada sam se zaduživao u MUP-u ja sam jedini bio na zaduženju a taj trenutak desetak starih tj. mladići koji su prije bili u miliciji se razduživalo i glavna im je prića bila da je lud tko sada dolazi te sam u prvim trenucima svog " posla " posumnjao da sam završio na pravom mjestu te kakva me sudbina čeka u takvom okruženju ali nakon desetog mjeseca na ratne zadače odlazila je samo specijalna policija koja je nakon kratkog vremena postala vrhunska formacija ,vjerujem bez uvrede ostalim postrojbama jedina fizićki bila sposobna izvršiti najteže zadaće te sa ponosom mogu reči da sam i ja dao svoj skromni doprinos istima iako u trenucima dok sam bio u Kostajnici još sam bio plavac,izvinjavam se na dužini ali ovo je najkrače što sam mogao o tome.
kostmoto is offline  
Odgovori s citatom