Pogledaj jedan post
Old 19.11.2011., 20:21   #312
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
aha, kao htio si se nasalit ali ja sam shvatio kao uvredu zvog megatrenda da se sprdaju svi koji nemaju dionice koje reklamira prorok? a onda ti je oprosteno
Eto,hvala Bogu da se napokon razumijemo. Mi,Dalmatinci,smo u pravilu dobronamjerni samo ne volimo da se to previše vidi pa usput moramo ubacit i malo zaiebancije,ono,ne rabimo spiku ko monsinjor Puljić.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
btw to zaduzivanje ulpl je tragicno, istina, ali ja to ne gledam kao neku ovecu tragediju. cinjenica je da su skoro sve te kedite dobili preko libora za neku smjesnu kamatu. inflacija im pojede pola kamate kroz par godina. osim toga narucivanje u hr brodogradilistima im je donijelo to da im je drzava platila pola novogradnje. u svakom zlu ima nesto dobrog. ali istina, svako ima svoju viziju i neka ostane kod toga. ja imam svoje izbore, vi svoje i idemo dalje.
sve sto funkcionira mora na prvom mjestu bit profitabilno. istna da ce odredeni brodari popusit tu profitabilnost, ali varaju se ljudi ako misle da ce brodari sirom svijeta stalno funkcionirati s gubicima samo zato sto je ikakva dobit bolja od nikakve. doci ce do filtracije najprofitabilnijih. hoce li ulpl bit medu njima pojma nemam. ali cinjenica da osim mornara na brodovima imaju samo 7 zaposlenika koji u uredima rjesavaju apsolutno sve meni govori dovoljno. s zaradom mogli su komorno bit firma od 200 direktora s jednako tolko tajnica, ali nisu. i posjeduju pola istarskog ipsilona skoro. ja samo mislim da je to nedovoljno istrazena firma. hrvati opcenito ne vole investirati u istru. sto je ok. ostavlja se vise istrijanima.
Hm,što se tiče komercijalnih zapisa,ak sam dobro vidio, to su odradili preko RBA stoga čisto sumjnam da s tim libor ima ikakve veze. Predmnijevam kako si svjestan da komercijalni zapisi nisu genijalan deal,oni su povoljniji od kratkoročnih kredita ali teško da je kamata na njih ispod 5-6 %. Nisam provjerio ali bi u objavi izdavanja zapisa moglo bit naznačeno kolko su banke obračunale kamatu. Brodarski sektor je u krizi i proći će još neko vrijeme dok se ne izbalansira potražnja za prijevozom i broj brodova na tržištu. S tim u vezi važno je gledati s koliko keša raspolaže određena kompanija,jer što ga više ima dulje će izdržati smanjenu potražnju i niske vozarine.Glede atraktivnosti ULPL, mislim kako nije točno da Hrvati izvan Istre ne vole investirati u ULPL. Sasvim je sporedno odakle je firma ak lijepo posluje. Ja HR kompanije ne dijelim regionalno,zanimaju me samo rezultati.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom