Pogledaj jedan post
Old 17.04.2014., 22:10   #97
expert

Internet i kompjuteri nisu izumljeni prije 100 godina. A i oni nam olakšavaju i ubrzavaju posao. Danas se dopisi šalju internetom, dakle ne moram pisati pismo, pa adresu, pa nositi na poštu .....

To što ti kritiziraš je ekonomski sistem. Kapitalizam je loš, ali feudalizam i robovlasništvo su bili još lošiji.

Hrana je takva kakva je, takva kakvu si je opisao, ali čovjek danas ipak živi 70, 80 pa i više godina a ne 30, 40 koliko je živio dok se hranio kokošima koje su trčale po dvorištu.

Što se tiče kineskih i drugih tvornica - sistem je slijedeći: većina nas mora zarađivati za život. Zato završe škole i nakon školovanja rade relativno dosadne i jednolične poslove, bez obzira radili u kineskoj tvornici, talijanskom brodogradilištu, za blagajnom trgovačkog centra ili negdje drugdje.

Međutim, postoji nešto što se zove slobodno vrijeme. Slobodno vrijeme čovjek može trošiti kako god hoće. Istina većina izabere turske sapunice, žuju i tekmu, ali ne svi. Postoje knjižnice, knjige i Internet. Da i Internet. Koji nam je omogućio da iz udobnosti svog doma u istom trenutnu pronađemo informacije i znanja o svim temama koje nas zanimaju.

U udaljenim zemljama sam bila. Bila sam u Peruu, Kini, Keniji, Egiptu, Jordanu, Izraelu, Turskoj .......... i znam kako tamo ljudi žive.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom