Pogledaj jedan post
Old 21.08.2016., 18:05   #29
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
U ime Boga.

Zato se nelagodno osjećaju mnogi vjernici, ne samo muslimani, jer im nije svejedno da se "u ime Božje " čini to što oni čine. Stoga radije skreću pozornost na teorije zavjera, "zle Amere i Židove", korporacije, Zapad, "ludilo" itd.
Ja sam već rekao, kako doživljavam kamenovanje preljubnice i ono kažnjavanje djece kad su se rugali onom ćelavom - dakle za mene je to samo poruka, da takve stvari mogu biti velika emotivna bol.

Kako se ponašati u skladu s tim "uputama", odnosno djelovanju na dojam, pa tako što se nikad nikom nebi rugao kod fizičkog izgleda, i ako bi doznao za neki preljub, ta bi tajna išla sa mnom u grob.

Da se razumijem, to je način na koji pokušavam objasniti kako su te stvari došel u vjerske spise i nesmije ih se doslovno tumačiti.

Trebao bi uzeti i u obzir, da su mnogi spisi pisani jako davno ,zapravo i prije samog pisma neki kažu, ja kad danas želim nekom objasniti svoj koncpet Boga, vjerojatno bi spominjao matriks i zvjezdane staze

E sad, moje pitanje, ali provaj biti što originalniji, tko zapravo stoji po tebi iza tih spisa, koji još vuku porjeklo iz tamo nomadskih vremena, dali smatraš da su tada ljudi bili samo primitivniji ili su možda u nedostatku interneta i televizije bili talentiraniji u propovjedanju i vizionarenju ili su u pitanju bili neki genijalci koji su na taj način vladali ostalim.

To pitam iz razloga, što je za takve spise, ma što pisalo u njima, trebalo dosta truda, dad nije baš bilo nekakvog pisala, a još manje printera i kopirki, a idimo da se radi i o ne baš primitivnom stilu pisanja makar se radi o vrlo starim spisima, kad i nije bilo organiziranih škola.

Evo zanima me odgovor, naravno, možemi odgovoriti i neki drugi forumaš koji ne priznaje svete spise.

Pitam iz znatiželje, bez neke namjere za diskusijom
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline