Pogledaj jedan post
Old 11.10.2006., 21:50   #68
been there done that. imala sam taj poremecaj dvije godine, ne mogu ni zamisliti kako je nekom jos dulje s tim.

cure, morate prestati ici na dijetu u debeloj fazi. mozda vam se cini ko da sam vam rekla naj svetogrdniji savjet. ali tako sam se ja rijesila te bolesti. inace za vrijeme te dijete ste toliko psihicki opsjednute s hranom da mora doci do faze prejedanja, jer vam je nagon za hranom prejak.

ono sto se jos desilo kod mene, da mi je tijelo prestalo slati signale, gladna-sita. uvijek sam mogla pojesti jos. mogla sam jesti istu hranu do besvijesti. kada sam rekla, da mi je stvarno svejedno jesam li debela ili mrsava, i pocela jesti onoliko koliko sam htjela, isprva sam se pocela debljati, ali onda nakon par mjeseci mi se javio onaj osjet kada sam gladna, a kada sita. i tako sam polako pocela normalno jesti. i za godinu dana sam smrsavila na svoju normalnu tezinu koju sada imam vec 5 godina, dakle, bolest se ne vraca.

najgora stvar je znaci dijeta. poznat je onaj jo-jo efekt kod dijete. uvijek ti se vrati vise nego sto si imao na pocetku dijete. ostaviti se dijete. mrsavite vjezbom i promjenom rezine prehrane. nikad nemojte varati tijelo. kad ste gladne jedite, u tom je sva mudrost. sretno.
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom