Pogledaj jedan post
Old 01.06.2017., 11:59   #12
Quote:
sarlatan kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovorima!

Vjerujte svjesna sam svega, svih svojih propusta i naivnosti, plus najveći "wtf, kako" - ironija moje obiteljske priče i odabira partnera. Kao dijete koje je iz prve ruke gledalo obilježja kockara i nasilnika u vezi i koja sam mami znala prigovarati i govorit joj da ju ne razumijem, i koja sam bila svjesna svih "crvenih zastavica", sad tek mogu shvatiti kompleksnost takvog odnosa i to donekle, jer sam prošla to i ne u tolikom intenzitetu ali samo 10 mjeseci (10 prevše doduše ).

Ne razmišljam o povratku i pomirbi, nikako i ni pod kojim uvjetom. Svjesna sam da se najprije trebam sastaviti i posvetiti sebi, imam 24 godine a zadnjih 7 sam provela u vezama (1 duga+on). Općenito imam razmišljanje da svatko treba šansu i pomoć ako mu je potrebna pa tako i za njega. Teško mi je bilo koga gledati da pati i muči se, propada, pa tako i za njega, jer još je mlad i nije nesposoban. Pogotovo znajući da se s istim problemom bore tisuće i tisuće obitelji, kocka je zbilja ogroman i rastući problem u našoj državi, koji se gura pod tepih, a patnje i posljedice su zbilja strašne i posvuda su.

Imate li preporuku kakvog psihologa, savjetovatelja koji bi mi mogao pomoći u procesu "sastavljanja", da dobijem bolji uvid u uzrok svog ponašanja.
gledaj dokle god tako razmišljaš, TI SI TA kojoj treba pomoć

očito, figura oca te privukla i opet kockaru...
sami biramo

ti moraš izaći iz toga, da ti se dopadaju muškarci koji te bilo čime podsjećaju na oca za kojeg sama kažeš da imaš nerašćišćene stvari
to je vrlo često u odnosu otac - kćer, da kćeri kasnije biraju muškarce koji ih podsjete na očeve

inačće, kakva pomoć bivšem? i zašto?

gle, to je gore od narkomanije , a ne znam zašto bi itko branio nrkiće...
ili kockare

isti tip ljudi...
ako su ljudi bili upozoravani na išta u ovom društvu, još od obitelji i vrtića, pa preko ulice i škole, to su droga i kocka

dakle, tko se god upecao na to, podsvjesno je težiop uništenju
eros versus tanatos
pa onda zašto to ne bi bilo samo samouništenje - tanatos - umjesto da povuče i tebe...?
pusti ga, ionako želi propasti
ti mu ne možeš pomoći
btw
jesi li znala što je njima glavni triger, odnosno što ih pali,najviše, na svijetu, čak i više od npr.sexa?
ne?
ne, draga moja, ideja da će dobit ogroman iznos...neeee

njiih pali upravo suprotno, hodanje po rubu, ideja da sve spizde za jednu noć
to ih pali
ta mogućnost propasti, baš to im izaziva orgazam
bolesno?
sigurno je, pa se onda makneš
nema takvima pomoći