Pogledaj jedan post
Old 30.04.2004., 20:37   #14
a koju glazuru si uspio ispeći u piljevini ... tak' da znam otprilike koja je temperatura (ako probam, da znam reć' vatrogascima )
i baš si nešto mislim, koliko ti piljevine za to treba - 1 kubik? Gdje nađeš toliku piljevinu?

Inače, sad sam se sjetila jednog zagorskog recepta za galzuricu iz kućne radinosti ... staviš predmet od pečene gline u pećnicu na 150 stupnjeva i pošteno ga ugriješ (minimalno 2 sata da svi slojevi budu jednako vrući) ... za to vrijeme rastopiš pčelinji vosak u rajngli ... onda vruću terakotu mažeš rastopljenim voskom (najbolje je upotrijebiti kist za premazivanje) ... premazuje se toliko dugo dok terakota upija ... rezultat je tamno smeđa patinasta mat glazura, malo vuče na broncu ... zanimljivo ispadne ... kažu da je to najbolja glazura za šalice za kavu jer kava navodno ima puno bolji okus iz njih ... ja baš to ne bih koristila u takve svrhe, jer nisam sigurna da se na toj temperaturi može napraviti glazura koja ne propušta olovo iz gline ... ali za kipiće i bižuteriju nije loše
allegra is offline  
Odgovori s citatom