Tema: Belgija
Pogledaj jedan post
Old 04.05.2007., 10:18   #16
belgique

a
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

evo dižem jednu staru temu, da ne otvaram novu.
početkom 6. mjeseca idem u belgiju, točnije u bruxelles.
našla sam na netu par zanimljivih stvari, ali molim iz prve ruke malo informacija o hrani, cijenama, šta treba vidjeti...


meni je Bruxelles bio najzanimljiviji zbog dvojezicnosti, dva naroda utrpana u 1drzavu, a u tom gradu se pretapaju....
u bruxellesu, sto se hrane tiče, imaš kebabe na svakom koraku (koje oni zovu pita), za, cini mi se,4-5 EUR. Imaju i belgijske waffle, prodaju se i na ulici, meni super ukusne (i jako zasitne, osobito ako po njima natrackaju šlaga).
onda imaš i neke školjke u loncu, kao neki specijalitet, valjda iz sj.mora,ali to nisam probao...
onda, 100 vrsta piva, ali sve male: na 0,5 boci Jupillera (njihova žuja) piše XXL. krenes malo isprobavat te sve pive od trešnje, vanilije, ovog-onog, i onda ti dozvizdi i vratis se na klasicno svijetlo, npr. Leffe.
Za vidjet u Bruxellesu...hmm, nista posebno-one cudovisne srebrne EU-administrativne zgradurine, Ateneum i stadion Heysel (jedno kraj drugoga, ides podzemnom do zadnje stanice), lijepi goticki centralni trg, jos par crkvetina i...to je to sto sam ja vidio u bruxellesu u 2 dana.
e,da , ako volis, imas muzej Jacquesa Brella, njihovog šansonijera, pa kad ti dozvizdi šetat, svratiš tamo i za 5 EUR se udobno zavališ i ružni Brell pjeva (doduše s platna) samo za tebe
tnx unaprijed
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom