Pogledaj jedan post
Old 08.02.2009., 13:25   #1
Gasi se povremeno u gradu

Auto Peugeot 806 2.0 turbo, plin Tomasseto direkcija. Imam ga godinu i pol dana i prešao sam oko 30 tkm na plin. Servis bio na oko 18 tkm.
Od prvog dana ima nekih sitnih problema koji nisu baš ključni da bi se nešto žalio, ali više bih volio da ih nema.

Kada je plin ugrađen znala se s vremena na vrijeme upaliti Check Engine, ali nikakvih problema u radu. Onda je došao atest i nije prošao na ECO-testu. Serviser je podešavao plin i prošao je na testu, CE se više nije palila, ali se znao ugasiti prilikom vožnje po gradu. Nekada tri puta u danu, a nekada i desetak dana se ne bi niti jednom ugasio. U međuvremenu je još tri puta bio na podešavanju i jednom na servisu prvi redovni servis), ali problem i dalje postoji. Prijatelj mi je rekao da mu se auto stalno gasio na leru (plin) dok nije smanjio promjer cijevi dovoda zraka pa, iako je njegov mehanički, probao sam i to i čak se jedno 15 dana nije gasio ali je onda opet počeo.
Zna se nekada nezgodno u krivini ugasiti pa izgubi servo na volanu i kočnicama. Ja još nekako izađem s time na kraj, ali ženu zna dobro iznervirati. Serviser tvrdi da je krivulja podešenosti plina gotovo idealna (stvarno sam gledao na njegovom laptopu i nemam šta prigovoriti). Bio je kod njega tri dana na testiranju i sve je živo istestirao i nema šta reći osim da je sve gotovo savršeno. Kada bi barem našli načina da ga vratimo kako je bilo na početku. Neka se pali CE i neka ne valja ECO-test (ionako više ne ide, a potrošnja se nije promijenila) ali da se ne gasi. Jednostavno vozim, pustim gas, a kazaljka brojača broja okretaja naglo padne prema nuli. Nekada kao da sam doda gas i izvuče ga, a nekada se samo ugasi.
Možda je dobro objašnjenje da Tomasseto spada u drugu ligu i da ga takve sitnice razlikuju od 20% skupljeg Tarantinija?

Već sam postavljao ovo pitanje na raznim forumima i nigdje nisam dobio neki odgovor niti da netko ima takav problem pa se ni sada baš ne nadam rješenju, ali, eto, pokušavam (metoda uzaludnih pokušaja).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom