Pogledaj jedan post
Old 21.03.2012., 01:06   #216
Quote:
Canon5DMkII kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv legalizacije i smatram da svatko mora imati legalne papire ali s truge strane čekati nešto više od god dana i živciranja hodanja na sve strane stvarno nemam vremena jer sila doma jedrugačija i moralo se početi raditi.
To je ilegalna gradnja koja, ako krene u krivom smjeru, prema sadašnjem zakonu neće ni moći biti legalizirana. Spremaju se neke izmjene o kojima se šuška, ali ne bi o tome. To su za sada nagađanja.

Quote:
Sadašnja kuća ima sve moguće papire, dozvole, nalazi se u katastru i gruntovni. Trenutno radim dozidavanje na nju u smislu produženja kuće na jednu stranu i na tome produžetku će ići visoko potkrovlje. Moram napomenuti da je kuća prizemnica. Kao što sam gore napisao, na mjestu gdje širim bila je prije kuća ali taj dio je srušen prije možda 40god. Dali sam s time u kakvoj prednosti i kojim redom bi trebao sada ići tražiti papire?
Ako je sve legalno kao što tvrdiš i kuća će biti manja od 400m2 bruto, treba ti Rješenje o uvjetima građenja za rekonstrukciju...dakle jedan upravni postupak. Dio koji je srušen prije 40 godina nije vidljiv na zračnim snimkama i ne znam dali postoje neke opcije kako bi to mogla biti neka prednost (treba usporediti ucrtanu i upisanu površinu u katastru i gruntovnici).

Budući da ipak nemam točan uvid u stanje preporučam ti da odeš u jedan od lokalnih projektnih ureda i raspitaš se o mogućnostima. Tamo ćeš dobiti napreciznije odgovore, jer oni znaju kako lokalna nadležna tijela "dišu". U svakom slučaju bolje je papire pokrenuti što prije pa ti možda i progledaju kroz prste započetu gradnju bez dozvole.
schnitzl is online now  
Odgovori s citatom