Pogledaj jedan post
Old 11.10.2011., 09:22   #95
Quote:
Baggio kaže: Pogledaj post
Inace raspitujem se jel se moze dobiti posao u ZG sa ST diplomom primjerice u odvjetnistvu ili kao sudski vjezbenik uz znanje 2-3 jezika i rada na kompu,vidim Barbie da pise a ona je na ZG forumu tata mata.
Mogu ti pomoć s ovim koliko imam iskustva. Moja poznanica je uspjela s RI diplomom se zaposlit u sudstvu, ali imala je prosjek 4.9, preporuke od strane profesora, demonstraturu iza sebe, razmjenu studenata, volonterski rad, završila je u roku i recimo samo da nije svejedno bila među prvih 10 kandidata. Najveća navala je upravo na ta 2 posla i tu se gleda sve živo. Najbitniji su prosjek i duljina studiranja i onda dolaze te izvastudentske aktivnosti, poznavanje stranih jezika, dobar motivacijski razgovor i sl. Ide se čak toliko daleko da znaju ispitivat gradivo s faksa, npr založno pravo i sl. Konkurencija je užasna u tom području i mislim da osoba s prosjekom ispod 4.0 (i to ako ima puno faktora koji joj idu u korist tipa volontiranje i sl) nema što tražiti posao tamo. Kod privatnika se lakše zaposlit. Najlakše bi bilo u upravi, tu te ne pitaju ni gdje ni kolko si studirao, ali mislim da većina tu ne želi raditi. Pretpostavljam da bi ti se u Splitu bilo lakše zaposlit na tim poslovima jer većina koja je išla na faks u Zgu ostane tu raditi makar bili iz Dalmacije, tako da računam da dole i nije tolika navala (ali opet tamo se ljudi uglavnom zapošljavaju ne prema svojim sposobnostima nego prema obiteljskim vezama pa sigurno mnogo sposobnijih ljudi ostane bez posla kojeg zaslužuju)
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom