Pogledaj jedan post
Old 12.01.2012., 11:18   #18
da, govor tijela, stav, ton, sve skupa zna biti puno teže od samih riječi. slažem se da su nam slabiji često puta sasvim nezasluženo ispušni ventil za naše unutarnje frustracije. grozno je to što se ispuhujemo na njima nesvjesno, nenamjerno. ne mislim da je takvo ponašanje rezervirano samo za loše roditelje i ljude, nego i za nezadovoljne i umorne.

Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
...ali ja sama sebe pitam kako da ja budem zadovoljna? s čim...
evo upravo o ovome govorim. osjećam se baš kao ti. i osjećam krivnju zašto se tako osjećam... kažeš da imaš zdravo dijete, vi ste zdravi, imaš dovoljno novaca za normalan život. voliš biti majka, supruga. rodila si isto kao i ja, mjesec dana prije 30. imala vremena da izgradiš nekakvu recimo karijeru. ostavila je zbog obitelji i sad radiš manje. i ja isto tako, sve isto. sve smo si same izabrale i posložile kako smo htjele. i onda nemamo zašto biti zadovoljne... ajmo reći zašto smo nezadovoljne... opet ne znam. mislim da se tu u našim glavama događa neki krivi spoj. jer kad sam radila posao koji volim po 12 sati dnevno, zarađivala više, bila slobodna od svih obveza - isto sam bila nezadovoljna jer sam htjela nešto drugo. sad imam drugo, a želim ono prvo. trenutno mislim da sam se takva rodila jednostavno, i uvijek ću biti takva bez obzira na životnu situaciju. i takve su uglavnom moje prijateljice, ljudi moje dobi koje poznajem. svi hoće nešto drugo.... uf, skrenula sam daleko s teme - ali evo to je suština, mislim, kad smo nesretni i tužni i kad mislimo kako je naš život čista katastrofa - zaista mali odmak od željenog ponašanja naše djece lako uzrokuje ponašanje kojeg se kasnije sramimo
imam grižnju savjesti zbog svog nezadovoljstva kad čitam kako mali od maslinice ima dijabetes, od muflončić hemofiliju, koliko njih s downom, ribež (ako sam dobro zapamtila) slabo vidi, kako više njih moli da im se poklone kinderbeti, cipelice, pelene, sve akcije od šatori, svi očevi koji ne plaćaju alimentaciju... znam da to što je nekome lošije ne znači da je meni dobro, ali možda ipak valja razmišljati na ovom tragu...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom