Pogledaj jedan post
Old 22.07.2015., 12:07   #81
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Mislim da je to lako za shvatiti. Svemir nema centar već početak vremena i prostora nastaju u velikom prasku. Nakon toga kreće širenje svemira a to je kao kad pušeš balon koji se širi u svim smjerovima. To širenje zapravo znači da se prostor između galaksija širi što rezultira udaljavanjem jedne od drugih. Npr imamo više osoba na cesti: širenje svemira ne bi bilo da se te osobe na toj cesti (prostoru) udaljavaju jedni od drugih, već cesta između tih ljudi se širi i na taj način te ljude udaljava jedne od drugih.
To je tačno ,prostor između galaksija.To je način funkcionisanja svemira,a sve funkcioniše na određeni način.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja ti samo govorim ono što su rekli pametniji od mene

A na tebi je da li ćeš im vjerovari: http://www.labin.com/web/neobavezna....=4595&idkat=55
Uvjerimo se:

„Putovanje kroz vrijeme, peta, šesta ili deseta dimenzija, prostorni nabori, warp, crvotočine i višestruki svemiri? Još donedavno područje znanstvene fantastike ili okultizma, a polovicom devedesetih – tema jednog od najvećih prirodoslovnih bestselera, slavnoga Hiperprostora, prevedenog na dvadesetak jezika i primjera vrhunskog znanstvenog teksta zanimljivoga već i znatiželjnim tinejdžerima. Ovdje čak i tako zastrašujući matematički pojmovi poput neeuklidske geometrije, supergravitacije ili Kaluza-Kleinove teorije postaju besprijekorno razumljivi.




Ako ne možeš zamisliti balon, zamisli da si ameba i da živiš na zemlji koja se bez prestanka širi. Ameba je dvodimenzionalno biće koje praktički nema svoju debljinu.

Ni reč im ne verujem što se tiče toga.Nikad ni neću poverovati ni da je svemir kao balon.

P.S. Zato što i nemaju nikakvog dokaza za to,

Da,takođe ne verujem da se svemir proširio iz nečeg malog,iako nemam nikakav problem da to prihvatim ako se potvrde jasni dokazi.Zapravo poslednje merenje BICEP2 pokazalo je da nisu detektovani tragovi gravitacionih talasa,već je to galaktička prašina.

Zadnje uređivanje Krvnik : 23.07.2015. at 09:16.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom