Pogledaj jedan post
Old 13.02.2016., 19:27   #7
Ali nije proveo lustraciju, jer je značajan dio tih 'praktičara' bio iz bivšeg sistema. Meni to jako ne smeta, ali mi smeta kad netko iz HDZ-a počne talambasati o lustraciji. Ako hoće tako, onda neka je provedu onako kako je htio idealist, a ne da lustriraju nepodobne sebi. Tako su već lustrirali i oni koje bi same trebalo lustrirati (a gle čuda, ima ih baš kod njih u HDZ-u; ima i u SDP-u i u drugim strankama, jasno). Kaže se "non bis in idem", pa ne može isti koji je već bez suda sudio nekome sad opet suditi onima koji su tako sudili. Ustvari svojima. Koliko se meni čini, Paragi su montirali da je pučist, jer nije htio prihvatiti apsolutnu vlast HDZ-a. Dobro, možda je luđak što je htio lustrirati Edu Murtića ili koga već (taj ima grob u tzv. Aleji Velikana na Mirogoju u Zagrebu; Pavletić je dogurao od predsjednika Sabora u jednom času i do predsjednika države kad je Tuđman umro). No, onda moramo priznati da je Hrvatska zaista dobrim dijelom utemeljena na antifašizmu, i to i onom komunističkom, koji je samo okrenuo kaput - i da je to ok. I da je ok što su Gotovac, Veselica, Paraga i drugi robijali - tko im je kriv što su prerano kukurikali. I tako to.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom