Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 16:44   #49
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja se pak ne slažem uopće. Ovo mi zvuči ko da je napisao neki psiholog Fruedove škole, da je seksualni nagon ono što pokreće svakog čovjeka.

Što je uopće uspjeh za njega? Mnogi ljudi su žrtvovali obitelj na način da je nisu ni pokušali ostvariti, a ipak su imali smislenije živote od mnogih koji su život zakomplicirali time što su se uzeli (my parents for example)

Možda se ne slažem zato što sam i sam ekscentričan, i veze su mi često znale biti i neugodne, da ne kažem muka. Oduvijek sam bio asocijalan i pomalo čudan, s vremenom sam se koliko toliko uključio u zajednicu, ali crta ekscentričnosti je ostala do dan danas kad imam 29 godina.

I ne smatram se manje vrijednim zato što mi fax bolje ide od veza, niti da je moj život besmislen, ako ne ostvarim brak i obitelj. A brijem da takvih slučajeva poput mene ima dosta. Samo neki su se prihvatili kakvima jesu, a neki se opiru svojoj prirodi i karakteru, a neki pak stvarno žele 'klasičan život', ali ga ne mogu ostvariti iz ovog ili onog razloga, da sad ne nabrajam...

Ovo da svi žele partnera, meni nikako ne drži vodu većina možda da, i to je u redu, ali znatan broj ljudi ipak ne.
Još ih je više žrtvovalo obitelj, a na kraju su dobili goli kurac. Velim ti, velikoj većini ljudi je upravo to ispravan put. Možda nije za tebe, ne znam te osobno. Iako držim da je to ispravan put i za većinu onih koji misle da to za njih nije ispravan put.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Cijela plahta - a utemeljena na krivoj premisi .

Pomiješao si "smislenijim, zanimljivijim" sa "smislenim, zanimljivim". Ogromna razlika.
Meni nije ogromna razlika. Eto. Mislim, mogli bismo mi sad tu cjepidlačit, ali ne mislim da ima vajde od toga.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom