Pogledaj jedan post
Old 08.12.2006., 21:59   #83
Ruzne reci su odnedavno i nas problem. Bili smo u poseti nekim poznanicima i mala od 4 godine mu je x puta ponovila u facu (za svaku sitnicu, tipa uzeo je njenu igracku ili gleda sta ona radi) "djubre jedno" i svako malo bi ga udarila. I mi i njeni roditelji smo reagovali, ali je steta vec ucinjena.

On je prvo bio zbunjen, pa povredjen njenim odbijanjem, da bi na kraju udario i on nju i rekao joj magicne reci "djubre jedno".

I to mu je postala opsesija. Prvo smo reagovali, pa onda ignorisali i sad mislim da je na putu da shvati da se to ne sme reci, ali i meni je bilo tesko i zao sto govori ruzne reci.

Ja imam trik za ekscesne situacije, kad nesto uradi kao nepodopstinu, ja mu kazem "ljubavi pa zasto sekiras mamu, bolje je da se volimo (i tu ga zagrlim) nego da se svadjamo". I on je naucio da zaustavi sam sebe negde na pola ili na dve trecine puta ka zabranjenoj radnji (naravno ne uvek, ali sad vec dosta cesto), tako sto sam sebi ponovi "bolje je da se volimo, nego da se svadjamo".

Dakle trudim se da mu ne odgovaram ostro, jer to stvara sliku u ogledalu, od mene ce on nauciti da odgovori ostro, ako ja tako postupam sa njim.

Isto tako primetila sam da pravi gluposti kad ogladni ili mu se prispava, zato imamo ritam kao svajcarski sat, jer tako izbegavamo obostrano teske situacije.

Plus izbegavamo secer pogotovo uvece, jer secer takodje dovodi do toga da budu 100 na sat.
dea is offline  
Odgovori s citatom