Tema: Objektivi
Pogledaj jedan post
Old 27.11.2006., 20:37   #16
Quote:
Toco1980 kaže:
Lako moguće.. Inače Sigmu jedni hvale, drugi je kude. A s obzirom da smo mi nekakva mini-država Bogu iza nogu, moguće da su za nas rezervirani trećerazredni objektivi (oni koje inače škartiraju)... Pa zato ispadne da se znaju zalomiti i neispravni primjerci.

Ak ideš kupovati objektive, obavezno pitaj možeš li isprobati objektiv (onaj koji namjeravaš kupit) na svome aparatu, pa da vidiš da li autofokus hvata na svim žarišnim duljinama, da nije nešto rasklimano, blenda radi, slika mutna gdje ne treba itd....
Ne samo to nego bi trebalo napravljene fotke prebaciti na laptop da vidiš na visokoj rezoluciji da li postoje kakva izobličenja.

Quote:
Po optičkim karakteristikama je dosta blizu f4/70-200mm L (vrhunski Canon objektiv), i još dobiješ i stabilizaciju i 100 mm više (jest da je onda malo slabiji što se svjetla tiče).

Inače jako bitna stvar je gledati objektive koji imaju metalnu montažu. Kit objektiv 18-55mm ima plastiku koja se hoćeš-nećeš istroši ako često mijenjaš objektive.
Često mijenjanje objektiva se baš i ne preporučuje i zbog prašine.
Zato sam ja bio i navalio na onog Tamrona jer pokriva veliki opseg pa ga rijetko ili uopće ne moraš skidati, no sada se nekako premišljam.
Btw. ne znam da li su te upozorili da držiš fotić prema dole kad mijenjaš objektiv.
400D je sasvim druga priča pošto ima sustav za čišćenje senzora.
thunderstorm is offline