Pogledaj jedan post
Old 12.02.2003., 22:13   #20
Paw, najprije, sjedni, opusti se i fokusiraj se na ono najbolje na sto trenutno mozes. Znam da je lako reci, a tesko napraviti, ali probaj.

Evo ti moj primjer, mozda ti bude lakse: za vrijeme faksa radila sam jedan tjelesno naporan posao plus bio je ispitni rok... I menga mi je prvo malo kasnila... Onda je kasnila tjedan dana... Htjela sam otici doktorici, ali procitala sam da je kasnjenje od tjedan dana normalno, pa sam pricekala dva tjedna... Otisla sam doktorici, ona mi je napravila test na mokracu (to je tada bilo jako sitna lova, reda velicine par eura) i ispalo je negativno. Ne moram ti reci kakvo sam olaksanje osjetila. Rekla mi je da mi menga nije dosla zbog silnih napora i stresa i dala mi je hormonske pilule koje sam pila sedam dana i nakon toga dobila mengu, tocno kako mi je doktorica obecala.

A sto se tice ultrazvuka, sumnjam da ce ti tako rano moci reci nesto pametno. Prije par mjeseci mi je takodjer kasnila menga, otisla sam doktoru (ionako sam morala ici na redoviti pregled) i spomenula mu kasnjenje. On je obavio ultrazvucni pregled (kojeg je ionako htio obaviti u sklopu pregleda) i rekao je da vidi tockicu koja moze biti ili beba ili jajasce nabubrilo pred mengu. Da sam tada bila trudna, ta beba bi u trenutku pregleda imala dvadeset dana. No, nisam, dobila sam mengu za par dana. Uzrok kasnjenja ponovno je (prema rijecima doktora) bio stres.

Hocu reci, prerano je da ultrazvukom ustanovis jesi li trudna ili ne. Najbolje je napraviti laboratorijski test.

Sto god bude, zelim ti puno, puno srece!
Princeza is offline