Pogledaj jedan post
Old 08.06.2004., 17:37   #6
Quote:
Flo_Master kaže:
Hvala za linkove.
Posebno mi se svidja Majstor jer detaljno objasnjava sve aspekte. Sada da jos to procitam, pa idem graditi.
Mene vise zanima hladjenje kuce za vrijeme vrucih ljetnih mjececi, jer mislim da za to ne trebam dati puno novaca.
Inace, u Zagrebu sam.
evo ti neke "generalne" odrednice

jako je bitno koliko kuca "dishe" - dakle sto je bolje zatvorena i shto manje ima mogucnosti za zrak da izlazi ili ulazi u kucu (oko prozora, vrata, pukotine u materijalu) to ces manje energije troshiti i na hladjenje i na grijanje

ne znam za Cro ali ovdje se dosta paznje posvecuje detaljima kod ugradnje prozora i vrata, termickoj izolaciji i hidro izolaciji

ali ovdje je standard i da se mora imati mehanicki ventilacijski sistem jer to omogucava dovoljnu cirkulaciju zraka

dalje - jako cesto se upotrebljava i TZV Heat Recovery Ventilator - koji kntrolira sav zrak koji ide iz kuce i u kucu kroz taj ventilacijski sitem. taj HRV ima sistem mebrana koje omogucavaju da zrak koji izlazi iz kuce (koji dakle ima temperaturu koja je udobna za ukucane) prenese tu temperaturu na svjez zrak koji ulazi u kucu



uglavnom pitaj ako te jos shto zanima - jer ja bih mogla o detaljima do ponoci profesionalna deformacija
margarita is offline  
Odgovori s citatom