Tema: A3 printer
Pogledaj jedan post
Old 12.01.2012., 19:06   #13
Quote:
organx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu pošto vidim da je spomenut Hp cp1700, dobio sam takav i sad me zanimaju neke stvari. Naručio sam preko neta prozirne kazete sa ARC(tako bar piše)-koliki im je vijek trajanja? Drugo: uočio sam da ima odvojeno ove male glave-dali i njih triba mjenjati pošto vidim da i one imaju chip? Koju tintu u njega staviti posto neprintam baš često.Treće: ima li još stvari na koje treba obratit pažnju? Četvrto: isplati li sve to ili mi je bolje uzet novi stroj?

Hvala ako dobijem ikakav odgovor
Sami ste naveli da ne printate baš često, investicija u zamjenske tinte i CISS nije isplativa jer su nove originlne tinte 70-100 kuna po našim oglasnicima.

A pošto su prozirne kazete sa ARC-om na putu onda pravac engleski ebay i kupovina novih originalnih tinti kojima je po čipu istekao rok trajanja, cijene se kreću 1-2 max 3 funte za komad i kad stignu samo sa iglom izvučete tekućinu iz originalnog spremnika i ulijete u prozirni. Tako će te koristiti originalnu HP-ovu tintu i zamjenske spremnike Ta je tinta kvalitetna, lako dostupna i provjereno radi bez problema.

Sa glavama je druga priča, set novih glava je 1000 kn + PDV, sa lošom neprovjerenom zamjenskom tintom možeš zeznuti glavu i napraviti si trošak. Glave se mijenjaju ako im istekne rok trajanja i mislim da taj model pisača javlja da je glavu potrebno mijenjati ( neće printati ) ili kada čišćenje glava ne pomaže a ispis je nekvalitetan.

Ukoliko otvarate štampariju ili printate svakodnevno onda je ugradnja CISS-a isplativa.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom