Pogledaj jedan post
Old 15.12.2006., 14:29   #10
Ja bih se nadovezala na temu. Pretprošlo smo ljeto uselili u novi stan da bi se uskoro naša idilična priča pretvorila u noćnu moru koja traje do danas.Iznad naše spavaće sobe nalazi se terasa i čim su krenule kiše, o snijegu da ne pričam počele su se pojavljivati točkice koje su se enormnom brzinom širile .. A kulminiralo je time da je sa cijelog jednog mokrog kuta u sobi počelo i kapati. Kad je malo zatoplilo kriza je prošla, gljivice smo očoistili domestosom, a u dva navrata je i izvođač radova sanirao sve to , posljednji put ljetos . U 10. mjesecu - evo ih opet - još žešće. Pričalo se o knaufu i izolaciji (sjeverna strana zgrade), pa prevelika vlaga u stanu , pa natezanja i muljanja...Da bi nakon što su nam jučer opet ponovili 'make up' na zidovim (koliko će ovaj put 'držati'? mjesec? dva?) skromno priznali da je možda ipak stvar u izolaciji terase i da će na proljeće dizati popločenje i konačno nešto konkretno poduzeti. Nakon ovakvog iscrpnog uvoda dolazim do pitanja: Da li netko ima sličnih iskustava sa kakvim happy endom ? Ili bi netko kome je to struka mogao odrediti dijagnozu i prepisati lijek? Iskreno, nakon gomile loših iskustava sa raznim 'majstorima' ispada da bi se detaljno trebala upoznati s njihovim poslom i pomno ih nadgledati.. čak im možda i objasniti što bi trebali raditi jer u našoj priči tako ispada - niti ono sami ne znaju što je , a kamoli kako da to riješe.. (čast iznimkama). Je li moguće da se dio radova izvodio kada se to nije smjelo pa su se zidovi 'natopili' ili što već ? Ili je loša izolacija zgrade (ne samo terase)? O čemu se radi? Bi li bilo pametno pozvati građevinskog tehničara koji će utvrditi o čemu se doista radi i kako to jednom zauvijek riješiti, jer oslanjati se na to da će naš 'graditelj' to sam riješiti čini mi se sve upitnije (svejedno - zbog novaca ili neznanja).
__________________
Stvara nas i oblikuje ono što volimo.
J.W.GOETHE
artemide is offline  
Odgovori s citatom