Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 12.06.2007., 13:35   #66
Wink

Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Odgovor za Imagine i sve ostale!!!
Za Imagine
Kortikosteroide smanjujem skroz,pijem ih vec 6mj i kako pijem imuran steroide smanjujem a uvijek sam ih pio na drugi dan.Sto se tice kilaze nisam se udebljao ,ostao sam na istoj svojoj tezini ali uvijek pratim neki vid dijete jer imam veoma dobar apetit.Uostalom nije sve crno,zavisi kakvih problema imas od mijastenije,ja sam ih imao sve svaki onaj najgori problem sto se tice mijastenije,nisam vjerovao da cu doci u ovakvo stanje kao sto sam danas kad se pogledam prije nekih 6 do 8 mj.
Znas da je veoma zafrkano kada 4 godine ne mozes doci do wc bez necije pomoci,nemas osnovnih potreba za sebe a kamoli izaci niz stepenice ili prohodati uz neciju pomoc.
Nije sve u kortikosteroidima,pokusaj nesto drugo od lijekova kod svog neurologa,zasto ne imunoglobulini!!!
A Mestinon skidam se i sa njega popijem ga po potrebi isto!!!
Vazno je puno da imas dobrog doktora,koji ce zajedno sa tobom boriti se i prolaziti kroz bolest zajedno sa tobom,i imati isto takvo zadovoljstvo kao i pacijent u lijecenju i pobijedjivanju te bolesti!!!

Kortikosteroide skroz smanjuješ a piješ ih samo 6mj i to samo na svaki drugi dan a skidaš se i sa mestinona.

Toliko me nadahnjuješ da sam odlučio od sutra ne uzimat ljekove kad vidim kako tebi super ide

A sad evo opet pesimistični tj. realni Imagine....

Nije ni čudo da te ne muči nekakva zabrinutost za 'ono ubuduče' kad taj otrov uzimaš tako kratko a ne godinama bez velikih promjena u dozi prema dolje. I još ga uzimaš na svaki drugi dan. Ja ga nikad nisam mogao na svaki drugi (jedan dan sam na manje ali ...) a oduvjek sam na maksimalnoj dozi mestinona....no to mi nimalo ne smeta jer su ko bomboni.

Nadam se da me neče krivo shvatit da ti ovo pišem u nekom kontekstu 'tko je veči bolesnik' ...štoviše to si ti kad kažeš kako si se patio te 4 god. Ja toliko ipak nisam i hvala bogu ne znam kako je to kroz toliko razdoblje ALI obrati pažnju zbog čega ja to ne znam...To što si prošao meni nije neki život i da ti iskreno kažem nije mi ni jasno zašto uzimaš Kortikosteroide samo 6 mjeseci a patio si se 4 god. Pa koji te doktor pustio da se tako patiš??


p.s. znam da nije sve u Kortikosteroidima ....no imunoglobulini nisu neko rješenje šta raste na stablu pa ga dobiješ kad ti puhne....a sve nosi svoje posljedice....cak i imuran na račun kojeg sam uspio smanjit Kortikosteroide.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom