Pogledaj jedan post
Old 20.07.2009., 22:59   #80
Quote:
Excruciare kaže: Pogledaj post


A tko nas po tvome ne bi doveo u ovu situaciju?

Samo što je kod Todorića problem što pod robnom markom koju reklamira kao "hrvatsko" sitnim slovima piše "Made in Banja Luka" i sl.
Mi glasanjem na izborima i kažnjavanjem onih koji su upleteni u bilo kakvu aferu ili spletku.

Znam da je to izuzetno teško jer je izbor nikakav ali i ono malo svijetlijih pojedinaca ne izaberemo ponovo. Tonči Tadić je jedna od tih svijetlijih točaka, ne mislim da je bezgrešan ali je ipak ostavljao bolji dojam od Rončevića, Šeksa, Ćačića, Linića. Lesar je pozitivniji ( po mome viđenju) od ostalih ali teško da će biti ponovo izabran.

No mislim da bi se izbor poboljšao promjenom Izbornog zakona.
Svaki zastupnik trebao bi biti biran na svojoj izbornoj jedinici direktim glasanjem. Za svoj rad i glasanje odgovarati svojim glasaćima a ne svom predsjedniku stranke.
Takav zakon teško da će biti predložen i izglasan jer ne odgovara onima koji bi ga trebali predložiti i izglasati.
Naše stranke su izuzetno centralizirane i nedemokratske i teško je očekivati da će razvijati demokraciju.

Ne samo Todorić, rade to i svi ostali, Getro, Plodine i t.d.
Unatoć tome ipak radije kupujem kod njih nego Lidlla , Bille, Mercatora i drugih koji su i u vlasništvu stranih firmi.

Malo manje zlo od većeg
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom