Pogledaj jedan post
Old 09.02.2011., 10:12   #73
Ispričavam se zbog trolanja!!

Evo jos malo informacija od klaica za one kojima se ne cita

http://www.google.hr/url?sa=t&source...1Ds5Lw&cad=rja

Zanima me o cemu je Pavelic govorio, O kruni ili o "kruni" ??

Ja sam smatrao po hrvatski narod neophodno potrebnim uzpostaviti za nosioca suvereniteta Hrvatske drzave i naroda Krunu Zvonimirovu! Izvršio sam dani akt i ponudio je jednom članu salavne Savojske kuće. Nisam nikad dozvolio, da se o tim velikim, visokim stvarima razpravlja, i da bude predmet kavanskih razgovora i uličnih koreštacija.
Tko vas pita, tko nas pita: Što ćete dalje napraviti?
Napravit ćemo sve ono što odgovara našem obrazu i što odgovara podpuno interesima hrvatskog naroda. Visoki Hrvatski Drzavni Sabore! Ja sam u početku rekao nešto o jednom radu na jednoj prugi u interesu i za korist naroda. Ne može biti više, da se narod dieli u neprijateljske tabore unutar svoje vlastite domovine, svoje vlastite zemlje. Ja vam kažem, te tabore, te stranke u onom obliku, to su izmislili Židovi i kapitalisti. Mi smo se u prošlim vremenima s tim sredstvom služili, jer drugog nismo imali, u intencijama koristiti narodu, radeći sve i tim putem. Danas imamo svietle uzore, koji su nam dokaz, da se mnogo bolje i mnogo vriednije moze učiniti za narod i za drzavu u jednom jedinstvenom sustavu. (...)
Svako vrieme nosi nove polete, nove pokrete, a ja Vas pitam, kada se kaže da narod vlada, gdje više narod sudjeluje u političkom, u ekonomskom, pa i u svakom drugom polju, nego li što to danas u Njemačkoj i Italiji sudjeluje.


Ne slazem se sa njegovom politikom ali treba informacije provjeriti

Naisao sam i na neke podatke o nekom pergamentima i listinama koje su predstavljene četrdesetih ali se o tome vise ne priča poslije četrdesetpete
__________________
Nomen est omen
Dajmir is offline  
Odgovori s citatom