Tema: Egzorcizam
Pogledaj jedan post
Old 09.04.2012., 13:30   #3
Quote:
sensyx kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vasa misljenja dali vjerujete u egzorcizam, ili pak podrzavate teoriju da je osoba nad kojom se vrsi egzorcizam mentalno bolesna a ne opsjednuta? I dali je itko bio svjedok pravom egzorcizmu?
Naime pogledao sam film the devil inside koji je vatikan pokusao zabraniti, film je baziran na istinitim dogadjajima navodno je 89-te, zena pod imenom Maria Rossi ubila troje ljudi za vrijeme egzorcizma nad njom, a o doticnoj nema puno informacija na googleu.
Ja sam prilični materijalist. Dakle, radi se o psihološkim problemima, ako uopće i o tome.
Inače, Katolička Crkva je rigorozna po pitanju egzorcizma, tj., nije to kao u filmovima i nisu to one gluposti što se vrše na nekakvim skupovima itd.
Osoba se prvo šalje na psihijatrijsko liječenje, sve se mora vršiti u konzultaciji s liječnicima, egzorcizam dođe kao ultima ratio ako osoba ne boluje od psihičkih bolesti. Dozvola da se izvrši mora doći od samog vrha (nadbiskupa), a svećenici koji ga obavljaju su posebno obučeni za to, dakle radi se o posebnom svećeničkom redu.
Dakle, egzorcizam se vrlo rijetko vrši pa ne vjerujem da je netko mogao tek tako sudjelovati u tome ako nije svećenik. Čini mi se da u Hrvatskoj postoji samo jedan egzorcist.
golub01 is offline  
Odgovori s citatom