Pogledaj jedan post
Old 25.03.2015., 16:52   #74
Ovaj, nisam još pohvatao ko tu koga, ali baš se lijepo častite.

Nego, spominje se pušenje trave, klub, squat, što li je već, Medica u Zagrebu, pa kvaziintelektualci tamo. Bez namjere da se svrstavam na ičiju stranu u tekućoj diskusiji, izričem dojam kako u Medici ima značajan broj neshvaćenih filozofa i umjetnika, samopriznatih intelektualaca, tobože bohema, koji uživaju marihuanu i alkohol, te su pretežno stava kako su jako dubokoumni i velevrijedni, ali je drušvo u qrcu pa ih ne kuži i ne cijeni. Nisam baš neki ogledni primjerak društva, možda samo donekle kužim tu ekipu, ali cijenim ih daleko manje nego ih kužim. Uz ograde naravno, ovo sve je nekakva generalizacija, stereotip, subjektivan dojam.
Kako sam ranije rekao, nemam ja pojma o filozofiji pa možda da ni ne pokušavam nešto reć o filozofima iz Medice, ali ponešto znam o umjetnosti - značajan broj ekipe tamo se smatra umjetnicima, mada su ništa drugo nego propaliteti, te su u stvari samozvani umjetnici, a zapravo antitalenti.
Recimo ovo je umjetnost:
Rodin - Danaja
Rembrandt - Night watch
Tolstoj - Rat i mir
Charles Bukowski - Bluebird
Wagner - Ride of the Vakyries
Queen - Who wants to live forever
Nešto usporedive kvalitete rekao bih da je teško susresti u Medici, iako pršti od umjetnika. S druge strane, ima trave i alkohola, a nađe se i lakih žena. Lakih za jednokratnu upotrebu, za išta drugo su ipak nešto teže.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline