Pogledaj jedan post
Old 07.05.2015., 10:01   #295
Quote:
kiffekiffe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nasla sam vise par ugovornih kazni za parkiranje iz 2008. godine (Zagrrebparking)..
Kako sam dugo vremena izbivala iz HR nisam zaprimila nikakve opomene ni slično..

Gdje mogu provjeriti što je sa tim?..da li da ih svojevoljno platim i tako izbjegenem eventualno pokretanje sporova, kamate i slično ili ako mi ništa nije stiglo do danas, to je gotovo (iako mi se čini sulsudo da je Zagrebparking samo tako zaboravio to naplatiti..)?

Bojim se da mi ne stigne iz vedra neba neka obavijest o nekom suludom dugu i kamatama.....

Hvala unaprijed na odgovoru!
Nemate brige, ukoliko se radi o ugovornim kaznama za parkiranje iste su nezakonite (budući da se ugovorne kazne ne mogu ugovoriti za novčane obveze).
Ako ste zapravo dobili "dnevnu kartu" u tom slučaju se ne radi o kazni već o ugovoru te je ista zakonita i u pravilu bi ju platiti (premda postoje suprotna mišljenja, no to je druga priča).
No kako je vašem slučaju nastupila zastara, istu NE MORATE platiti. Dakle ako je dospijeće 2008. godine, zastara je nastupjela još negdje 2013. godine, budući je zastarni rok 5 godina (jer se radi o ugovornom odnosu),

Međutim, ukoliko vam danas sutra ipak dođe ovrha, u oba slučaja (dakle ako se radi o ugovornoj kazni ili dnevnoj karti) obavezno napišite prigovor inače će isti postati pravomoćan.
looki is offline  
Odgovori s citatom