Pogledaj jedan post
Old 13.01.2017., 08:02   #392
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
... IMZ nema nista posebno vrijedno od pripravaka. Ionako ne proizvodi gotovo vise nista. Koliko ja znam citat izjave ministra zdravstva, IMZ ce biti zatvoren.
Jedino ako totalno igoriras cinjenice mozes se palit na teorije zavjere (IMZ je ionako pre beznacajan da bi se itko uzrujavao oko njega).
...
Naravno da ne proizvodi kad je IMZ-u oduzeta licenca, zahvaljujući koordiniranim naporima oportunističko-kvislinške državne vlasti (kroz većinskog dioničara HZZO i nametnute uprave je desetljećima diktirala nekomercijalno niske cijene proizvoda šatro komercijalnog "dioničkog društva" IMZ), te recentno osnovane oportunističko-kvislinške agencije za ljekove koja je zadala zadnji udarac. Podsjetimo se da je licenca oduzeta radi "neadekvatne zgrade", a cijena nove zgrade je bila procijenjena na 70 milijuna kuna u vrijeme kad je vlada (Milanovićeva) nabavljala nove aute za vladu po cijeni od preko 200 milijuna kuna (mislim, oko 280 milijuna kuna).

Iz jučerašnje izjave gradonačelnika Bandića slijedi da je otada cijena spašavanja IMZ narasla na 50 milijuna eura, što je razumljivo kad nije bilo zarade jer je proizvodnja bila zabranjena. A kakva proizvodnja, kakva aktivnost IMZ-a? Evo na primjer:
http://vijesti.hrt.hr/369458/u-imuno...-litara-plazme
Quote:
U Imunološkom preradu čeka - više od 20 000 litara plazme
(12. 01. 2017.)
U Imunološkom zavodu proizvodnja stoji već tri godine. Krvnoj plazmi preuzetoj prije nekoliko godina, zbog isteka rokova trajanja, prijeti bacanje. Dio je to krvi dobrovoljnih davatelja koja ima trogodišnji rok valjanosti. Skladišta su prepuna - rokovi istječu.

U 10 rashladnih komora Imunološkog zavoda na - 25 Celzijevih stupnjeva pohranjeno je više od 20 000 litara krvne plazme koja čeka na preradu. "Mi plazmu i dalje zaprimamo, a ona ne ide u preradu. Ubrzo će doći do prekapacitiranosti ledenica i morat ćemo naći način kako tu plazmu zbrinuti", kaže Lea Lupert, v.d. ravnatelja Imunološkog zavoda. Dodaje kako bi se zavodu prijeti još jedna jako loša situacija - odljev stručnog kadra.

Dok se političari loptaju Imunološkim zavodom, alarm za uzbunu sve je glasniji.
Strateško partnerstvo i ovoj je vladi ponudio zagrebački gradonačelnik.
Međutim iz izjava nadležnog ministra Kujundžića se dade očitati da on nastavlja gledati na IMZ kao na komercijalno dioničko društvo, a ne javno-zdravstvenu ustanovu kakva je bila u svom slavnom razdoblju, prije pretvaranja u komercijalno dioničko društvo.
A ovaj članak gore dobro ilustrira da IMZ treba biti javno-zdravstvena ustanova kao što je to i Zavod za transfuziju, na primjer.
valli is offline  
Odgovori s citatom