Tema: Alimentacija
Pogledaj jedan post
Old 21.05.2007., 10:37   #93
Ovo sam napisao na jednom drugom mjestu:

Ma može li mi netko objasniti koji je to vrag s vama ženama? Osim izuzetaka koje potvrđuju pravilo - tu uključujem i svoju bivšu - imam osjećaj a vaši postupci to i pokazuju - da smatate da bismo mi muškarci trebali vas uzdržavati do kraja našeg prirodnog života. Što je s ravnopravnošću ili sposobnošću i vašom pameti?

Ili ste vi samo mašine za rađanje pa djecu koristite kao neki objekat u čijem smo stvaranju i mi sudjelovali a nadalje logika govori pošto smo sudjelovali onda moramo skrbiti ne samo za objekat 1 već i za objekat 2 je je on, po defaultu, slabiji i oštećeniji spol.

Merda, kažem ja. I unaprijed isprika svim onim samosvjesnim ženama koje kroz svoj život hodaju a ne traže slijedeću žrvtu kao - ŽENKE KOMARCA.

"Zato sto otac vise nije (a tko zna da li je i prije) u poziciji doprinositi na drugi nacin za dijete, financijski aspekt u njegovom dijelu postaje onaj dominantan. Pa kada se gotovo cijela briga za dijete svodi na to, onda bi barem to trebao odraditi kako spada.
Imam iskustvo da je otac poceo placati, ali s velikim zakasnjenjem. Da li je barem to ok? Po meni - nije. Takav pristup rodenom djetetu je upravo svinjski. Dan danas mi nije jasno kako ga ima obraza pogledati u oci. Suprotno tome, on smatra kako je bas dobar tata.
Naravno da to smatra kada nema niti najmanju ideju sto je sve briga za dijete. Papica i odjecica tako su najmanji dio svega....." - kažeš ti, Beeboop.

Nismo baš svi isti i to generaliziranje je nefer ali više govori o onom tko tako zbori no o onima o kojima se zbori.

Zašto bih ja - postao krava muzara ili bolje rečeno bik. I ja se skrbim za dijete, razgovaram s njim, nisam ga prepustio ulici, hranim ga i oblačim ga i brinem da dijete odraste u zdravog, sretnog, moralnog i pametnog čovjeka.

Znaš, alimentacija nije uzdržavanje bivšeg partnera - neka se taj bivši pobrine sam za sebe jer je donio odluku a iza odluke proizlazi odgovornost za djela - pa i financijski dio.

Plaćanje naknade za dijete ako dijete živi s jednim od roditelja - druga je priča. Ali su i dalje i jedan i drugi roditelji.

Stoga, plaćanje za djetetove potrebe da, ali plaćanje za potrebe bivšeg bračnog druga - ukoliko je radno sposoban - NE. Sud je tu da odredi količinu novca a tako zbori i OZ.

Lijep pozdrav.
zodax is offline  
Odgovori s citatom