Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 31.03.2011., 21:40   #94
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
/teta-elza/ sve tvoje postove sam procitao i tvoje savjete(proizvode)nasao na netu i sve je u redu osim sto si u postu broj(84 napisala da ne citiram sve---folijarno nije islo nista. ubiboze natapanja na 1,7 ha) a u postu broj (88--isao samo kristalon i to folijarno.)MOLIM te da mi ovo objasnis.
Nisam uspio naci crveni kristalon ali jesam neki 20-20-20 specijalni zeleni mislim da su slicni.Ti si stavljala 60 g. na prskalicu ali na koliko je to litara i jeli tako i za 5 dana.Liske na mojim jagodama i nisu prevelike kako da to radim mislim prskam po jagodi i koliko?
objasnjavam. jagoda je otisla 2005. jednostavno sam zaboravila da smo u startu teglili solerice i stilovke. ove pjege su me natjerale da temeljitije potrazim knjigu zastite i dosla sam do podataka da smo u pocetku radili folijarnu prihranu. zasto? tlo je pjeskovito ali podvodno, u knjizi stoji da je bila prevelika vlaga u samom tlu i da je preporuka glasila folijarno, zbog moguce propasti korijena. islo je 6 dkg na solericu i to 8.04.2005., 13.05 smo stavljali 7 dkg. tak barem pise. sto se zastite tice, uvelike se razlikovala ona plastenicka od vanjske.

sto se zelenog kristalona tice ( znam da postoji i smedji i narancasti i svakakav) i svaki je drugacijeg sastava. usporedi sastav na vreci zelenoga sa onim crvenoga ali prije svega KONTAKTIRAJ savjetodavnu sluzbu prije primjene da ne napravis cirkus. kristalon nisam ni ja nabavila iz razloga sto ga dobavljac nije dobio i vec kasnim s njim. ( meni treba kristalon special). ono sto sam odradila sa kristalonom folijarno, odradila sma iz gore spomenutih razloga. mogu ti prepisati od slova do slova sve sto sam radila i s kojim sredstvima ( neka su danas na zabranjenoj listi za upotrebu i NE SMIJU se koristiti ili ih nema na trzistu, pa je nuzno potraziti zamjenska. mogu ti prepisati sve, usporedi listu zastite sa svjetodavnom sluzbom ( NE PREPISIVATI OD MENE NA SVOJU RUKU) vec usporediti, posavjetovati se sa strucnom osobom i onda izabrati najbolje. primjerice, tretiralo se sa eupharenom koji je danas strogo zabranjen. zamjensko sredstvo je belis.

vratimo se na kristalon. primjer; zamalo sam napravila gresku i bubnula u atomizer narandjasti koji je pun kalija a lisne mase i ploda nema.(jabuka) ne igrati se sa kristalonima jer su skupi. ja sam rabila crveni. mogu ti na pp dati broj covjeka koji se bavi prodajom i savjetima za ta gnojiva pa kontaktiraj njega. savjet je besplatan, pozoves se na mene i to je to. nadalje, nabavi si kalcinit. ako ces ici s njim mora biti vodotopiv. ( nemoj pogrijesiti i uzeti onaj koji se baca po zemlji i pokusavati ga otapati, neces uspjeti, zastopat ces dizne i efekat ce biti nula. vjeruj na rijec). ako te sto konkretno zanima javi se na pp i dobit ces sve informacije koje te zanimaju. pripazi na one debele bijele crve, pozderu ti korjen i to u cvatnji a mozes ih na jesen elegantno zeznuti. uglavnom, javi se na pp ako zelis. citaj preporuku proizvodjaca, sredstva ne smijes predozirati ili smanjiti dozu. jbg, pola mojih sredtsva se sada ne primjenjuju. barem sada to citam. i budi oprezan sa herbicidima u medjuredu.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom