Pogledaj jedan post
Old 26.05.2013., 19:18   #5641
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Trebam opet vas savijet i iskustva.

Prije 2tj sam ovdje pisala kako smo morali prijeci sa Aptamila comfort 1 na hipp combiotik 1. Razlog: jaki grcevi odmah nakon jela koji su trajali i po sat vremena, stolica svaki 3. dan.

Presli na hipp combiotik i prvih nekoliko dana je bilo sve super. Bebac nije imao grceve, lijepo je mogao podrignuti....sve 5.
Tjedan i pol kasnije: grci se u toku jela, ima snazne i ucestale vjetrove, bljucka u vodoskocima, nakon jela kada zaspe u snu stenje i grci se i po 30min, a nekada i do sljedeceg hranjenja. Po noci sam nakon sto ga nahranim ponekad budna jos sat vremena kako bi pripazila na bljuckanje jer mu se to dogadja i u snu.

Moram priznati da sam jako umorna i neispavana zbog cijele situacije. Cesto po noci nakon hranjenja ga stavim na sebe i jedino se tako smiri i zaspe....samo sto mu tada do cvrstog sna treba i do 20min. Ponekad ga tada stavim u krevetic, a njega odmah probude grcevi/vjetrovi pa smo opet na pocetku smirivanja i uspavljivanja. Evo i sada je na meni.

Sto mi je ciniti?
Na koji sada AD da predjemo jer ocito ni hipp ne odgovara, a to nam je vec 3. ad.

Dobili smo savijet da pedjemo na NUN Sensitiv.
Danas cu se cuti i sa pedijatricom, ali zelim cuti i vasa iskustva.
Pokušat ću ti pomoću sastava AM koja si koristila objasniti što se eventualno moglo dogoditi u probavnom traktu tvog djeteta.
Dakle, krenula si sa Aptamil Comfortom koji u svom sastavu ima "pocijepane" proteine kravljeg mlijeka (i to samo sirutke, bez kazeina) na taj način se olakšava probava odnosno lakše "sjeda" na trbuščić djeteta. OK, djetetu ti nije odgovaralo i ti prelaziš na drugo AM i to na Hipp Combiotik 1 koji u svom sastavu ima cjelovite proteine kravljeg mlijeka (plus kazein, koji je teže probavljiv) te škrob koji spada u složene ugljikohidrate (samim time teže probavljivo).
Sad upotrijebi logiku. Počela si davati lakše probavljivo mlijeko, dijete ti nije prihvatilo i umjesto da mu daš sastavom sličniju formulu, daješ mu AM koje je teže probavljivo. To se vidi iz bljuckanja koje ti se događa na Hipp-u ( pri čemu ne kažem da to mlijeko ne valja, ali ti djetetu očito ne odgovara ), a na Aptamilu ti se nije dešavalo. Također, nemoj miješati bljuckanje i GER (gastroezofagealni refluks).
Vidim da je to dosta moderno. Samo 5% djece stvarno ima pravi refluks, ostalo su klasična bljuckanja u smislu halapljivog gutanja, prejedanja i slično što može dovesti i do grčeva. Grčeve ćeš najlakše prepoznati po pravilu tri trojke (neprekidni plač minimalno 3 sata dnevno, 3 dana tjedno, 3 tjedna za redom).
Za preporuku si dobila Nan Sensitive koji u svom sastavu sadrži također "pocijepane" proteine sirutke (bez kazeina), koji nema škroba i , po meni, sadrži jednu ključnu komponentu koju Aptamil nema, a to je probiotik L. Reuteri koji ima vrlo učinkovito djelovanje baš kod ublažavanja grčeva. Taj probiotik je poznati jer ga ima u Biogia kapima koje su vrlo učinkovite za isti problem.
Evo, pokušao sam ti objasniti problem sa stručne strane, a ti odluči. Trebaš samo uključiti logiku i strpljenje jer se ništa ne može riješiti preko noći.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom