Pogledaj jedan post
Old 14.09.2013., 20:26   #97
Quote:
GospodjaAna kaže: Pogledaj post
nije lako ni tim roditeljima, ali ni toj djeci. Treba shvatiti sve strane. Neki uzrok postoji, možda to i nije tako strašno (sa ADHD se često pretjeruje). Najviše se treba angažirati tamo gdje se mirna i "nemirna" djeca susreću a to je škola, znači najveća odgovornost je na školskom osoblju.
rad na samo jednom frontu ne vodi nikamo.
dijete koje je preimpuzivno, ne zna se kontrolirati takvo je i doma. ne treba biti otac alkoholičar, ne trebamo ekstremne primjere. vjerujem da mali od poznanice ima neki oblik tog adhd-a (jako rastezljiva dijagnoza, često davana kapom i šakom). škola je tu nemoćna, učiteljice se trude, no džaba kad ima majku koja ga pusti da divlja po stanu, penje se po namještaju, a kad nešto razbije drekne. djeci treba od malih nogu postaviti granice i ustrajati da se njihovo ponašanje odvija unutar tih svima prihvatljivih granica.

dijete je prvenstveno odgovornost roditelja, no stoji i ona stara da za odgojiti dijete treba cijelo selo. malac iz gornjeg primjera. vidim ga da je iz čista mira šutnuo povećeg mješanca samošetača. kratko sam ga izgrdila, on je gledao u pod pa pomazio psa. a inače voli životinje. i taj pas obožava djecu, no jak je i njegova reakcija bi mogla biti pogubna. ja sam reagirala, mnogi ne bi. nisam sigurna kako bi se njegova majka postavila da zna da sam viknula na njeno zlato. ali nema druge ako želimo da nam djeca odrastaju u normalnom društvu.

pomoć u školi, pametni postovi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom