Pogledaj jedan post
Old 14.01.2017., 13:03   #12
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Nedavno sam bila svjedočila smrti svog psa. I to mi je bilo prvi put da sam baš bila prisutna i vidjela zadnje trenutke odlaska nekog živog bića. Naravno, nije čovjek, životinja je... ali me zanima zašto je par sekundi prije smrti ispustio neke... pomalo zastrašujuće jauke (ne uzrokovane bolom, već onako kao da duša odlazi iz tijela), a zatim mu se tijelo zatreslo 2-3 puta i prestao je disati.
Bio je srčani bolesnik i cijeli taj dan je mirno ležao (nakon dolaska od veta), odavao dojam da je miran i spokojan (kao da bi se mogao oporaviti) pa su me ti nadnaravni jauci iznenadili.

Je li to prirodna pojava u sekundama prije same smrti?
Je li se to događa i kod ljudi?
Zbog čega dolazi do te pojave?

Ja sam ga instinktivno pokušala dozvati za vrijeme tih jauka (jer nisam znala što bih drugo u tom trenu), ali on je već imao prazan pogled u jednom smjeru, nije više bio svjestan okoline, što znači da ni te jauke nije proizveo svjesno i svojom voljom.

Također, baka mi je umrla na nosilima u bolnici i dok sam bila na hodniku, čula sam sestru kako viče "gubimo ju". Je li i moja baka pred smrt ispustila možda neki zvuk, jauk? Je li se i njoj zatreslo tijelo prije nego je srce prestalo kucati (također srčani bolesnik, u slučaju da je bitan podatak)?

I šta se pozdrazumijeva pod onom izrekom 'umro je mirno u snu'? Ili, 'otišao je mirno i spokojno'? Mogu li reći da mi je pas otišao mirno i spokojno, bez bolova (bez obzira na te uznemirujuće pojave kojima sam svjedočila u samim sekundama prije njegove smrti)?

Također, mogu potvrditi da su i pas i baka bili svjesni do gotovo posljednje minute. (znam da ovo zvuči poprilično neukusno u istu rečenicu staviti i psa i baku, kao da je to isto)
Sa psom sam "pričala" svega nekoliko minuta prije smrti i reagirao je na sve moje riječi na koje inače uvijek reagira (tipa, idemo van? i sl.), a s bakom sam također pričala prije nego su je uveli u sobu i bila je prisebna.

Dakle, jel imao netko takva iskustva i je li to sve normalno tj. prirodno?
Bio sam prisutan kod umiranja osobe koja je bolovala od dosta gadnog karcinoma.
Zapravo se smirila par min pred smrt i rekla mi da ju vise ne boli ( bila je svjesna do zadnje minute ).
Kod tog pogleda u prazno ( kada se vise ne odaziva ) krenuli su doboki uzdasi i izdasi. Mozda si te jauke zamijenila sa time, a sto je inace prirodni proces.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom