Pogledaj jedan post
Old 15.04.2010., 20:52   #47
negde sam procitala da je neko od cura kupio kutijice u obliku torte za konfete. ja pravim poklon za friendicu na taj fazon, jednostavno je, pa da vam okacim tutorijal, jer je super fazon za goste.


od debljeg papira, ja sam koristila 280g, izrezete osovu za kutije. ivice koje se savijaju predjete nekom olovkom koja ne radi, da ih mozete lakse saviti, polijepite i ukrasite po zelji.

tortu mozete praviti na vise spratova, evo vam sabloni za 3 sprata koje sam nasla negde na netu.

donji sprat, najvece kutije:


srednji sprat, srednje kutije:


gornji sprat, najmanje kutije:


ovaj dio koji se zatvara i sluzi kao poklopac kutijice, sam ja malo prepravila, da mi bude jednostavnije i brze sjeci. nervirali su me ovi produzeni dijelovi za zatvaranje u obliku "leptira". prepravila sam je na ovaj fazon, ali ova fotka je samo za orijentaciju i da vam pokazem kako sam to uradila, dimenzije ne odgovaraju, pa nemojte ovu fotku koristiti kao sablon. ako se odlucite na ovu opciju, prvo dobro premjerite koliko bi taj produzeni dio bio.


ja sam svoju tortu tek pocela raditi, nisam jos ni prvi sprat zavrsila, ali evo koja fotkica:
kada je zavrsim (vidjecu jos koliko spratova ce biti) na vrh cu staviti ruzu od papira kao ukras.


u svaku kutijicu planiram staviti nesto. obzirom da cu joj pokloniti mindjuse i ogrlicu, a to je tek da napunim 3 kutijice, tj. komada torte , ostale cu napuniti nekim bombonama.

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:52.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom