Pogledaj jedan post
Old 11.11.2011., 12:08   #9
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, kupio sam tu pipu sa tri izvoda, no unutra je bila kriva shema spajanja.

http://www.koncar-ka.hr/images/UPUTE..._0733_1733.pdf

Sad pitanje, jel takav redosljed isti na kraju na svim pipama ili?
Da !

Pogledaj ako možeš niskotlačnu mješalicu i bojler iznad nje.

Mješalica je namontirana na zidu - to je ona srednja cijev na mješalici sa tri cijevi ( kada pipu okreneš prema sebi , da izljev te mješalice bude okrenut prema tebi ).
Desna cijev se spaja na plavu oznaku na bojleru , odnosno na desnu stranu, a lijeva cijev se spaja na crvenu oznaku ili na lijevu stranu.

Isto tako su spojene cijevi na bojleru koji visi na zidu i na bojleru koji je ispod sudopera.

Na mješalici postoji samo jedna cijev kroz koju možeš puhati, a da je mješalica u položaju zatvoreno! Upravo se ta cijev - uvijek lijeva - spaja na toplu vodu!

Kada se u bojleru voda zagrije, sav višak vode koji se stvara zagrijavanjem, baš kroz tu cijev nesmetano istjeće van u sudoper. Da to nije tako napravljeno, dolazi do curenja bojlera ili čak do njegovog puknuča! jer se zagrijavanjem vode povečavav volumen iste i taj višak mora negdje izaći van - jer to je niskotlačni bojler!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom