Pogledaj jedan post
Old 20.12.2010., 11:41   #98
@glosa
Koncept je jasan i realan, treba imati onoliko novca (povjerenja) koliko imas asseta. Ne trebas trgovati asset-om vec kreiras digitalni zapis "backed on asset".
Stvar je povjerenja ( gledao sam Inside Google na NG i vidio prilog o cloud computing, dakle svi koji stavljaju svoje data recorde na njihove servere imaju povjerenja da treća strana, bilo vlada, teroristi,,stojaznamtko, neće prčkati po podacima)
Tako treba funkcionirati i novac.
Danas kada je to sve strašno narušeno i disfuncinalno jer privatnojavne centralne banke vrše wealth transfer sistemom kamate i frakc. rezervi ( dakle legaliziranom krađom), je meni kao malom mravu nejasno...
1. Kako ce banane države tipa Hrvatske bez unce plemenitih metala u trezoru centralne banke kreirati novac??? Iz čega i kolikoM1.M2...Mx?
2. Mozemo mi sitni hedzirati situaciju i integrirati vrijednost svog rada u pokoju uncu PM, ali zar mislimo da će oni koji su prevare osmislili i sve do ovuda doveli (FED...) odustati bez borbe i novih prijevara od ireverzibilnog procesa transfera bogatstva od papira k hard assetu(misljenje o tom procesu polako postaje mainstream u invest. zajednici)?
Bojim se da to , bez obzira koliko bilo očito, neće ići glatko i da će biti suza i palih boraca tim putem.

Volio bih da netko prokomentira ove moje laičke nedoumice. Naime, 20 god se bavim privatnim biznisom i diverzificirao sam imovinu u biznis, nekretnine,dionice i plemenite metale,, te pokusavam proniknuti "next step" da ovo sto sam stvorio ne ode u dim?
Hvala na dobrim participacijama u diskusijama ,,, vidim ovaj forum( uz Bakicev blog i "moj novac") kao jedno svijetlo i putokaz u odabiru kvalitetne strategije za buducnost.
OT- prije 6 do 7 godina par geekova s "moj novac" se obogatilo od kvalitetnih informacija tamo pruzenih. Samo su uskočili u vlak zvan balkanske burze i zgrnuli kapital .
Znam da se scenariji u invest biznisu bas i ne ponavljaju , ali mislim da diskusija ovdje ( masimo i svi ostali) pruža svim zainteresiranim ogroman benefit za male novce. Pozz
biljin is offline  
Odgovori s citatom